mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oskar dla Continentala

Oskar dla Continentala

Tegoroczną prestiżową nagrodę Oskara – w tym przypadku przyznawaną przez  przemysł oponiarski - spośród 20 nominacji, otrzymał koncern Continental.

Oskar dla Continentala
Europejski lider w produkcji opon podczas ceremonii otwarcia targów Reifen Essen 2010 odebrał nagrodę za nowatorski elektroniczny system optymalizacji zobowiązań finansowych umożliwiający lepszą rejestrację oraz zmianę sposobu naliczania korekt z tytułu kosztów między koncernem Continental a klientami z branży oponiarskiej. Dodatkowo udało się wyeliminować papier i procedury pocztowe, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz finanse.
 
Nagrodę odebrał Alfredo Mate, szef działu rozwoju Continental na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, który wizytował targi w Essen.

Konkursowe jury podkreśliło fakt, że każdego roku w Niemczech wysyłanych jest około sześć milionów faktur, z czego 95 procent w formie papierowej. Grono ekspertów chwaliło decyzję Continental dotyczącą oparcia nowatorskiego systemu na elektronicznym procesie wymiany danych. Dotyczy to nie tylko przychodzących i wychodzących faktur, ale także bezpiecznych transmisji, w tym weryfikacji podpisu elektronicznego oraz długofalowej, łatwej w audycie archiwizacji. Gdyby wszystkich producentów branży oponiarskiej udało się namówić na taką zmianę działania systemowego to oni sami i ich kooperanci mogliby zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Tematy w artykule: opony Continental

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Test opon letnich GTU 2015

Test opon letnich GTU 2015

Technika 2015-03-09

Komentuj:

~FIAT ALFA LANCIA - pedal gazu :(((((((((((((((( 2010-06-21

I ktos mial czelnosc smiac sie z TOYOTY???? STRACH TYM JECHAC!!! youtube.com/watch?v=ow24-c0swg4&feature=player_embedded

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech