mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oskar dla Continentala

Oskar dla Continentala

Tegoroczną prestiżową nagrodę Oskara – w tym przypadku przyznawaną przez  przemysł oponiarski - spośród 20 nominacji, otrzymał koncern Continental.

Oskar dla Continentala
Europejski lider w produkcji opon podczas ceremonii otwarcia targów Reifen Essen 2010 odebrał nagrodę za nowatorski elektroniczny system optymalizacji zobowiązań finansowych umożliwiający lepszą rejestrację oraz zmianę sposobu naliczania korekt z tytułu kosztów między koncernem Continental a klientami z branży oponiarskiej. Dodatkowo udało się wyeliminować papier i procedury pocztowe, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz finanse.
 
Nagrodę odebrał Alfredo Mate, szef działu rozwoju Continental na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, który wizytował targi w Essen.

Konkursowe jury podkreśliło fakt, że każdego roku w Niemczech wysyłanych jest około sześć milionów faktur, z czego 95 procent w formie papierowej. Grono ekspertów chwaliło decyzję Continental dotyczącą oparcia nowatorskiego systemu na elektronicznym procesie wymiany danych. Dotyczy to nie tylko przychodzących i wychodzących faktur, ale także bezpiecznych transmisji, w tym weryfikacji podpisu elektronicznego oraz długofalowej, łatwej w audycie archiwizacji. Gdyby wszystkich producentów branży oponiarskiej udało się namówić na taką zmianę działania systemowego to oni sami i ich kooperanci mogliby zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Tematy w artykule: opony Continental

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Aktualności 2014-10-15

Komentuj:

~FIAT ALFA LANCIA - pedal gazu :(((((((((((((((( 2010-06-21

I ktos mial czelnosc smiac sie z TOYOTY???? STRACH TYM JECHAC!!! youtube.com/watch?v=ow24-c0swg4&feature=player_embedded

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando