mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ósmy etap Rajdu Paryż-Dakar

Ósmy etap Rajdu Paryż-Dakar

Etapowe zwycięstawa dla Hiszpanów.

Wśród motocyklistów na ósmym etapie Rajdu Paryż-Dakar zwyciężył Hiszpan Joan Roma. Zwycięstwo na tym etapie pozwoliło mu na zmniejszenie różnicy do liderującego w klasyfikacji motocyklistów Richarda Saincta. Lider na tym etapie zajął drugie miejsce.

Coraz lepiej na trasie Rajdu radzą sobie Polacy. Motocykliści Marek Dąbrowski i Jacek Czachor w klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio 17. i 20. miejsce.

Wśród samochodów najlepiej na najdłuższej w rajdzie sekcji wyścigowej (619 kilometrów) radził sobie dotychczasowy lider, jadący na Megane Schleser Hiszpan Jose Maria Servia. Na kolejnych miejscach przyjechali kierowcy Mitsubishi Hiroshi Masuoka i Jean Pierre Fontenay. Kolega Hiszpana Servii, broniący tytułu Francuz Jean Louis Schlesser w dalszym ciągu musiał zmagać się z problemami technicznymi w swoim samochodzie i ósmy etap Rajdu zakończył na czwartym miejscu.

W poniedziałek jeden z towarzyszących rajdowi Paryż-Dakar samochodów technicznych wjechał na minę przy graniczy Maroka z Mauretanią. Prowadzący pojazd Portugalczyk Jose Eduardo Ribeiro doznał poważnych obrażeń lewej stopy. Dyrektor rajdu, Hubert Auriol informując o wypadku, wyraził żal z powodu tragedii, podkreślając jednocześnie, że podczas przedstartowej odprawy wielokrotnie przypominał i ostrzegał, że w żadnym przypadku nie można zbaczać z wyznaczonej przez wojsko drogi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!