mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Osobowość "Bus Builder"

Osobowość "Bus Builder"

Solange Olszewska, wiceprezes firmy Solaris Bus & Coach S.A., podczas targów Busworld w belgijskim Kortrijk została nagrodzona tytułem "Bus Builder of The Year". Uroczysta gala, w trakcie której wręczano nagrodę, odbyła się w czwartek 20 października br.

Osobowość "Bus Builder"

Tytuł "Bus Builder of the Year" przyznawany jest wyróżniającym się osobowościom "społeczności autobusowej" za ich znaczące osiągnięcia oraz za to, że ich kariera przyczynia się do rozwoju sztuki, jaką jest konstruowanie autobusów. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje jury składające się z organizatorów targów Busworld oraz dziennikarzy i specjalistów branży autobusowej.

"Bardzo cieszę się z otrzymania tej nagrody. Doskonale jednak wiem,  że prawdziwym budowniczym autobusów w naszej firmie jest mój mąż Krzysztof Olszewski. Cieszę się jednak bardzo, że jury konkursu doceniło także mój wkład w budowanie wizerunku marki Solaris. Chciałabym także podziękować wszystkim pracownikom naszej firmy. Ta nagroda jest również dla nich". - powiedziała Solange Olszewska wiceprezes Solaris Bus & Coach ds. obsługi klienta.

Targi Busworld w belgijskim Kortrijk organizowane są co dwa lata nieprzerwanie od 1971 roku. W tym roku odbywają się już po raz osiemnasty, a po raz trzeci z udziałem firmy Solaris Bus & Coach.
Busworld to największe targi autobusowe świata. W tym roku na ponad 40.000 metrach kwadratowych hal wystawienniczych zgromadziło się kilkuset wystawców z ponad stu krajów świata.

Solaris Bus & Coach S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne z siedzibą w Bolechowie koło Poznania, które produkuje nowoczesne niskopodłogowe autobusy miejskie, międzymiastowe, turystyczne, trolejbusy, a także autobusy specjalne. Pojazdy marki Solaris  obecną są już w 15 państwach europejskich.  

 

Tematy w artykule: produkcja autobusow wydarzenia

Podobne wiadomości:

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.