mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ostania Agila wyjechała z Gliwic

Ostania Agila wyjechała z Gliwic

W dniu dzisiejszym z taśm produkcyjnych fabryki GMMP w Gliwicach zjechał ostatni Opel Agila. Produkcja tego modelu rozpoczęła się w lutym 2000 roku. Ostatnia Agila jest srebrna z silnikiem 1,2 l i trafi do włoskiego dealera Opla.

Ostania Agila wyjechała z Gliwic

Gliwicki zakład był jedynym na świecie producentem Opla Agili.Od początku produkcji do jej zakończenia wyprodukowanych zostało 433 500 Agil (w tym 7 500 Suzuki Wagon R+), z czego 97% zostało wyeksportowanych do ponad 20 krajów Europy, a także Chin.

Jakość, z jakiej zasłynęła produkowana w Gliwicach Agila miała znaczący wpływ na budowę reputacji zakładu jako jednego z kluczowych w strukturach GM Europe, czego odzwierciedleniem było ulokowanie tam produkcji nowych modeli takich jak np. Zafira.

Zakończenie wytwarzania Agili, związane jest z przygotowaniami do rozpoczęcia produkcji w Gliwicach Astry III sedan. Termin rozpoczęcia produkcji planowany jest na wrzesień tego roku, a GMMP będzie jedynym zakładem gdzie produkowana będzie Astra III w wersji sedan. Po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych w Gliwicach będzie wytwarzane około 40 tysięcy Astr rocznie, przeznaczonych zarówno na rynek Polski, jak i na inne rynki Europy Centralnej i Turcji. Nowy model w sprzedaży pojawi się jesienią 2007 roku.

Na obecnym etapie, podjęte zostaną działania obejmujące intensywne szkolenia pracowników wszystkich wydziałów, opracowanie planów współpracy z potencjalnymi dostawcami, rozpoczęcie rozmów z istniejącą siecią dostawców części i podzespołów, adaptacja linii produkcyjnej i dziania logistyczne.

„Decyzja o wprowadzeniu Astry III sedan do produkcji jest ważnym krokiem w rozwoju naszego zakładu. Pozwoli nam optymalnie wykorzystać zarówno moce produkcyjne, jak i wysokie umiejętności naszych pracowników.” – powiedział Romuald Rytwiński, Dyrektor Generalny GM Poland i GMMP.

Ponadto, gliwicka fabryka jest jedną spośród czterech europejskich zakładów GM, w których uruchomiona zostanie produkcja nowego pojazdu, który zastąpi obecną Astrę na początku 2010 roku.

Przeczytaj także:

Nowa generacja kompaktów Opla wyjedzie z Gliwic (2007-04-17)

Nadchodzi nowa Agila (2007-03-20)

Rekordowa produkcja GM w Gliwicach (2007-01-15)

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej (2006-10-20)


 


Podobne wiadomości:

Następca Astry wyjedzie z Gliwic

Następca Astry wyjedzie z Gliwic

Aktualności 2007-04-17

Komentuj:

~bodzio 2007-05-09

no i dobrze, lepiej nich produkuja astry

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.