mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ostatni etap "Autopodróżników"

Ostatni etap "Autopodróżników"

Jolanta Czupik oraz Dominik Stokłosa, podróżnicy którzy wyruszyli w styczniu z Krakowa Fiatem Panda Cross 1,3 Multijet na wyprawę dookoła Afryki dotarli już do ostatniego etapu ich wyprawy, Egiptu, skąd wyruszą już w trasę na Starym Kontynencie.

Ostatni etap

Ostatni, afrykański etap podróży był dla obu uczestników bardzo ciężki. W czasie gdy wyjeżdżali z, Etiopii w kierunku Sudanu musieli walczyć z ostrym zatruciem pokarmowym. W pewnym momencie objawy nasiliły się tak mocno, że oboje musieli spędzić po kilka godzin w szpitalu, aby zrobić testy na malarię.

Osłabieni upałem oraz wycieńczeni chorobą dojechali do Sudanu gdzie przywitała temperatura rzędu 49 stopni Celsjusza, lecz to nie był koniec przeszkód. W drodze do Egiptu musieli oni pokonać bardzo niebezpieczną Pustynię Nubijską, gdzie na odcinku 300 km ciężko jest spotkać jakąkolwiek żywą istotę. Po kilku próbach przejechania doszli do wniosku, że trasa jest nieprzejezdna. Grząski, sypki piach i wydmy uniemożliwiły im dalszą podróż, dlatego musieli w słońcu odkopać samochód i zawrócić, zanim pustynia pokona ich na dobre. Nieprzejezdną trasę pokonali na platformie kolejowej, na której spędzili trzy dni w morderczym słońcu. Po pokonaniu trasy pociągiem, Autopodróżnicy przesiedli się na barkę. Przez dwa kolejne dni musieli płynąć Nilem.

W momencie gdy pojawiły się pierwsze drogi samochód Autopodróżników powrócił na ląd. Wraz z konwojem turystycznych autobusów Fiat Panda dotarł pod same egpiskie piramidy, skąd uczestnicy obrali kurs na Jordanię.

Planowany powrót Joli i Dominika nastąpi 13 czerwca w Krakowie. W tym dniu na Rynku Głównym będzie można powitać ekipę i oglądnąć samochód po ciężkiej wyprawie.

Czytaj także:

Kolejne zmagania podróżników Fiata (2007-04-18)

Niebezpieczna Nigeria (2007-02-27)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.