Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ostatni wakacyjny weekend w statystykach

Ostatni wakacyjny weekend w statystykach

W ciągu trzech dni ostatniego weekendu wakacji (25-27.08) policjanci odnotowali 394 wypadki drogowe. W ich wyniku śmierć poniosło 37 osób, a 527 zostało rannych. Niestety znów dali znać o sobie nietrzeźwi kierujący. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali ich ponad 2 tysiące.

Ostatni wakacyjny weekend w statystykach
Policjanci w przypadku "pozytywnego" wyniku badania na zawartość alkoholu w organizmie kierującego na poczet grzywny zabezpieczali (zatrzymywali na wyznaczonym parkingu) pojazd, należący do nietrzeźwego kierowcy.

Do największej liczby wypadków doszło w piątek. Według statystyk KGP zarejestrowanych zostało 155 zdarzeń drogowych w wyniku których zginęło 18 osób, a aż 187 zostało rannych. Z kolei najwięcej potencjalnych zabójców jeździło po polskich drogach w niedzielę. Policjanci w tym dniu zatrzymali blisko 800 kierowców jeżdżących na tzw. podwójnym gazie.

Czytaj także:

Sposoby poprawy bezpieczeństwa na drogach 2006-08-25

Nie tylko pijani kierowcy będą karani? 2006-08-18

Jednak bezpieczniej 2006-08-16

Czarny weekend na polskich drogach 2006-08-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Soul po liftingu
Kia Soul po liftingu
Na rynku od kilku lat jest już dostępna druga odsłona Kii Soul, ale w drodze jest wersja po face-liftingu. Na razie samochód zadebiutował w Korei, ale w podobnej formie powinien pojawić się za kilka miesięcy także w Europie.