mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ostatni wakacyjny weekend w statystykach

Ostatni wakacyjny weekend w statystykach

W ciągu trzech dni ostatniego weekendu wakacji (25-27.08) policjanci odnotowali 394 wypadki drogowe. W ich wyniku śmierć poniosło 37 osób, a 527 zostało rannych. Niestety znów dali znać o sobie nietrzeźwi kierujący. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali ich ponad 2 tysiące.

Ostatni wakacyjny weekend w statystykach
Policjanci w przypadku "pozytywnego" wyniku badania na zawartość alkoholu w organizmie kierującego na poczet grzywny zabezpieczali (zatrzymywali na wyznaczonym parkingu) pojazd, należący do nietrzeźwego kierowcy.

Do największej liczby wypadków doszło w piątek. Według statystyk KGP zarejestrowanych zostało 155 zdarzeń drogowych w wyniku których zginęło 18 osób, a aż 187 zostało rannych. Z kolei najwięcej potencjalnych zabójców jeździło po polskich drogach w niedzielę. Policjanci w tym dniu zatrzymali blisko 800 kierowców jeżdżących na tzw. podwójnym gazie.

Czytaj także:

Sposoby poprawy bezpieczeństwa na drogach 2006-08-25

Nie tylko pijani kierowcy będą karani? 2006-08-18

Jednak bezpieczniej 2006-08-16

Czarny weekend na polskich drogach 2006-08-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando