mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ostatni wakacyjny weekend w statystykach

Ostatni wakacyjny weekend w statystykach

W ciągu trzech dni ostatniego weekendu wakacji (25-27.08) policjanci odnotowali 394 wypadki drogowe. W ich wyniku śmierć poniosło 37 osób, a 527 zostało rannych. Niestety znów dali znać o sobie nietrzeźwi kierujący. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali ich ponad 2 tysiące.

Ostatni wakacyjny weekend w statystykach
Policjanci w przypadku "pozytywnego" wyniku badania na zawartość alkoholu w organizmie kierującego na poczet grzywny zabezpieczali (zatrzymywali na wyznaczonym parkingu) pojazd, należący do nietrzeźwego kierowcy.

Do największej liczby wypadków doszło w piątek. Według statystyk KGP zarejestrowanych zostało 155 zdarzeń drogowych w wyniku których zginęło 18 osób, a aż 187 zostało rannych. Z kolei najwięcej potencjalnych zabójców jeździło po polskich drogach w niedzielę. Policjanci w tym dniu zatrzymali blisko 800 kierowców jeżdżących na tzw. podwójnym gazie.

Czytaj także:

Sposoby poprawy bezpieczeństwa na drogach 2006-08-25

Nie tylko pijani kierowcy będą karani? 2006-08-18

Jednak bezpieczniej 2006-08-16

Czarny weekend na polskich drogach 2006-08-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic