mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ostatnie sześć lat Defendera

Ostatnie sześć lat Defendera

Dopiero w 2013 roku nadejdzie całkowicie nowy następca modelu, który w swojej sześćdziesięcioletniej karierze był odświeżany zaledwie pięć razy. Land Rover Defender będzie musiał odejść z powodu coraz bardziej restrykcyjnych norm.

Ostatnie sześć lat Defendera

Póki co producent samochodu jest jeszcze we wstępnych fazach rozpoznawczych dotyczących zarówno kwestii stylistycznych, technicznych jak też i marketingowych, dotyczących nowego samochodu. Krytyczna data sześciu lat została spowodowana coraz bardziej wymagającymi normami emisji spalin, niż wymaganiami w kwestii bezpieczeństwa. Land Rover jest pewny, że najnowszy rocznik modelowy Defendera, którego nadwozie wygląda jak wyciągnięte prosto z lat osiemdziesiątych, byłoby w stanie sprostać normom bezpieczeństwa pieszych, które wejdą dopiero w 2010 roku.

Jedyne co wiadomo na temat przyszłej generacji Defendera jest to, że zachowa on swoje właściwości jezdne, a jego wygląd zewnętrzny będzie nawiązywał trochę do dzisiejszego wyglądu. Nad designem czuwać będzie projektant, Gerry McGovern. Auto zostanie zbudowane na specjalnie dedykowanej platformie. Pomimo tego pojawi się w jego konstrukcji kilka komponentów pochodzących z modelu Discovery. Producent zakłada też zwiększenie poziomu rocznej produkcji z 25 tysięcy do 50 tysięcy egzemplarzy.

Nowymi rynkami docelowymi dla samochodu będą kraje takie jak Rosja, Chiny czy Azja, lecz do jednego producent podchodzi bardzo poważnie. Chodzi tutaj o Amerykę Północną, gdzie wymóg poduszek powietrznych zablokował mu drogę do sukcesu w późnych latach dziewięćdziesiątych.

Czytaj także:

Mitsubishi i Land Rovery do serwisów (2007-03-26)

Land Rover rezygnuje z benzyniaka (2007-03-06)

Freelander 2: Konserwatywny kontynuator (2006-02-16)

Discovery 3 jako pracownik w terenie (2007-02-13)


Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.