mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oszczędne modele Volkswagena

Oszczędne modele Volkswagena

Dwa modele niemieckiego koncernu Volkswagen: Beetle oraz Golf zostały wyróżnione przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Amerykański Departament Energii za najbardziej ekonomiczne samochody w swojej klasie.

Oszczędne modele Volkswagena

W raporcie - "2006 Fuel Economy Guide" sporządzonym przez amerykańskie instytucje Volkswagen Beetle okazał się bezkonkurencyjny zarówno wśród samochodów z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów osiągając najniższe, a zarazem najlepsze w swojej klasie wyniki spalania: 37 mil na jednym galonie paliwa w jeździe miejskiej oraz 44mpg na autostradzie (skrzynia manualna) i 35/42mpg. (skrzynia automatyczna).

Golf okazał się natomiast najbardziej ekonomiczny w wersji z manualną przekładnią notując wynik: 37mpg w mieście i 44mpg na autostradzie.

Koncern z Wolfsburga może mieć spory powód do dumy ponieważ poza wspomnianymi modelami Beetle i Golf w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się jeszcze dwa samochody niemieckiego producenta, wśród nich nowa Jetta. Auta marki Volkswagen w raporcie EPA uplasowały się na miejscach: trzecim, czwartym, szóstym oraz siódmym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.
Odgadnij model Odgadnij model