mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oszczędne opony Continental

Oszczędne opony Continental

Kilka dni temu ogłoszono wyniki wewnętrznych testów przeprowadzonych przez Continental Truck Tyres Europe. Analizy porównawcze wykazały, że opony firmy Continental mogą ustanawiać miernik niskich oporów toczenia.

Oszczędne opony Continental

Według tych badań, opony wyprodukowane dla ruchu regionalnego wykazują nawet o 6 procent mniejsze opory toczenia niż porównywalne opony firm konkurencyjnych. W ruchu dalekobieżnym możliwa jest do uzyskania wartość mniejsza nawet o 8 procent. Wobec narastających ciągle cen paliw, operatorzy flotowi zostali zmuszeni do szukania kompromisów pozwalających na zwiększenie wydajności zużycia paliwa w celu obniżenia kosztów przejechanego kilometra. Wiele wydatków związanych z utrzymaniem/eksploatacją samochodów ciężarowych determinowanych jest właśnie przez opony.

Wyliczono, że ośmioprocentowa poprawa oporów toczenia odpowiada 0,17 centom na  kilometr, a w rocznym przebiegu 200 tysięcy kilometrów wynosi już 340 euro. Producent zapewnia, że przy zastosowaniu nowych opon Continental na wszystkie osie w ciężarówce na tym samym dystansie pozwala zaoszczędzić około 2.250 euro rocznie na każdym samochodzie.

Continental Truck Tyres jest firmą produkującą opony do samochodów ciężarowych, przemysłowych oraz autobusów. Produkowane przez nią markami to: Continental, Uniroyal, Semperit oraz Barum. W 1978 roku firma ta wprowadziła serwis pomocy awaryjnej ContiBreakDownService, dzięki któremu kierowcy mogą uzyskać pomoc we wszystkich krajach europejskich.
 
Czytaj także:
 
Goodyear - największy kontrakt w Europie (2006-04-27)

4 miliony opon RunOnFlat (2006-03-02)

 

Tematy w artykule: opony opony Continental

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.