mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Chcielibyście zwiedzić wszystkie przylegające do siebie Stany USA za niecałe 300 dolarów? Udało się to dwóm Amerykanom, którzy przy okazji dopisali swoje nazwiska do Księgi Rekordów Guinnessa.

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa
Dziennikarz Wayne Gerdes i inżynier Bob Winger podjęli się niełatwego zadania - musieli przejechać przez 48 Stanów Volkswagenem Golfem spalając przy tym jak najmniej paliwa. Po 16 dniach niemal ciągłej jazdy i ponad 13 000 pokonanych kilometrów dotarli na metę swojego maratonu z niebywałym wynikiem na komputerze pokładowym: Golf TDI spalił zaledwie 2,89 litra oleju napędowego na 100km. W sumie to zaledwie ok. 380 litrów paliwa na całą wyprawę.

Dotychczasowym liderem w tej kategorii był również Volkswagen, ale Passat, który 2 lata temu odnotował wynik wyższy o zaledwie 0,05 litra. Amerykanie w tym roku pobili nawet dotychczasowy rekord samochodu hybrydowego w klasyfikacji przejazdu przez wszystkie przylegające do siebe Stany, potwierdzając ogromny potencjał tkwiący jeszcze w autach z turbodieslami, które na pozamiejskich drogach potrafią palić znacznie mniej niż spalinowo-elektryczne układy napędowe.

Rekordowy Golf był oczywiście w pełni seryjnym samochodem, bez żadnych przeróbek mechanicznych obniżających zużycie paliwa. Jedynie opony wymieniono na model Goodyer Assurance Fuel Max o niższych oporach toczenia. Wyczyn ekipy Volkswagena to drugi rekord długodystansowej jazdy o kropelce - dopiero co pisaliśmy o Hondzie Civic, która przejechała przez 24 kraje Unii Europejskiej spalając średnio zaledwie 2,81 litra ON na 100km!

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Volkswagen e-Golf: Test video

Volkswagen e-Golf: Test video

Testy samochodów 2015-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross