mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto Ciężarówka Roku do ciężkich zastosowań

Oto Ciężarówka Roku do ciężkich zastosowań

Końcówka i początek roku to czas różnego rodzaju plebiscytów, w których wyłaniane są samochody roku. Swoje odpowiedniki mają także najcięższe pojazdy poruszające się po drogach. I właśnie poznaliśmy zwycięzcę w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań

Oto Ciężarówka Roku do ciężkich zastosowań
Wyróżnienie dla aerodynamicznego modelu Kenworth T680 z silnikiem PACCAR MX-13 pochodzi od amerykańskiej organizacji dealerów samochodów ciężarowych przyznawanej na dorocznej konwencji ATD i Expo w Orlando na Florydzie.

- Firma Kenworth jest bardzo zadowolona ze zdobycia tego zaszczytnego tytułu. Jest to  ogromny zaszczyt w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań, przyznawaną przez ATD - powiedział Gary Moore, dyrektor generalny Kenworth i wiceprezes PACCAR Inc. - Kenworth T680 ze swoją kabiną o 2,1-metrowej szerokości, ustanawia nowy standard jakości w branży, osiągając bardzo wysoką efektywność paliwową, oferując wyjątkową stylizację, aerodynamiczną sylwetkę i wzorcowe rozwiązanie wnętrza kabiny.

Kenworth T680 jest dostępny z 76" kabiną sypialną bądź dzienną i jest standardowo wyposażony w silnik PACCAR MX-13 o mocy do 500 KM. Tłoczona, aluminiowa kabina wykonywana jest przy pomocy robotów w fabrykach Kenworth i spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez klientów i dealerów. Kenworth T680 uzyskał też nagrodę SmartWay Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i jest najbardziej aerodynamiczną ciężarówką w 90-letniej historii firmy Kenworth. Model T700 marki Kenworth otrzymał już tytuł Ciężarówki Roku w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań w roku 2011.

ATD zrzesza około 2 000 dealerów średnich i ciężkich samochodów ciężarowych i jest członkiem National Automobile Dealers Association (NADA).

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.