mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto Ciężarówka Roku do ciężkich zastosowań

Oto Ciężarówka Roku do ciężkich zastosowań

Końcówka i początek roku to czas różnego rodzaju plebiscytów, w których wyłaniane są samochody roku. Swoje odpowiedniki mają także najcięższe pojazdy poruszające się po drogach. I właśnie poznaliśmy zwycięzcę w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań

Oto Ciężarówka Roku do ciężkich zastosowań
Wyróżnienie dla aerodynamicznego modelu Kenworth T680 z silnikiem PACCAR MX-13 pochodzi od amerykańskiej organizacji dealerów samochodów ciężarowych przyznawanej na dorocznej konwencji ATD i Expo w Orlando na Florydzie.

- Firma Kenworth jest bardzo zadowolona ze zdobycia tego zaszczytnego tytułu. Jest to  ogromny zaszczyt w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań, przyznawaną przez ATD - powiedział Gary Moore, dyrektor generalny Kenworth i wiceprezes PACCAR Inc. - Kenworth T680 ze swoją kabiną o 2,1-metrowej szerokości, ustanawia nowy standard jakości w branży, osiągając bardzo wysoką efektywność paliwową, oferując wyjątkową stylizację, aerodynamiczną sylwetkę i wzorcowe rozwiązanie wnętrza kabiny.

Kenworth T680 jest dostępny z 76" kabiną sypialną bądź dzienną i jest standardowo wyposażony w silnik PACCAR MX-13 o mocy do 500 KM. Tłoczona, aluminiowa kabina wykonywana jest przy pomocy robotów w fabrykach Kenworth i spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez klientów i dealerów. Kenworth T680 uzyskał też nagrodę SmartWay Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i jest najbardziej aerodynamiczną ciężarówką w 90-letniej historii firmy Kenworth. Model T700 marki Kenworth otrzymał już tytuł Ciężarówki Roku w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań w roku 2011.

ATD zrzesza około 2 000 dealerów średnich i ciężkich samochodów ciężarowych i jest członkiem National Automobile Dealers Association (NADA).

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.