mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto broń Peugeota na Dakar 2015

Oto broń Peugeota na Dakar 2015

Oto lew. Oto bestia, której zadaniem będzie wydrapać wygraną przyszłorocznym  Rajdzie Dakar. Kilkanaście dni temu Peugeot ogłosił powrót do Dakaru i od razu zakontraktował dwóch legendarnych kierowców - Carlosa Sainza i Cyrila Despres. Oto ich nowy samochód - 2008 DKR. 

Oto broń Peugeota na Dakar 2015
„Ośrodkowi stylistycznemu przekazaliśmy bardzo precyzyjne założenia techniczne z podanymi podstawowymi wymiarami, objętością wnętrza, rozmiarem kół, skokiem zawieszenia oraz dane aerodynamiczne z symulacji”, powiedział szef projektu z ramienia Peugeot Sport, Jeana-Christophea Paillera. Wygląd auta tak naprawdę został podyktowany założeniami technicznymi.

Peugot długo zastanawiał się nad wyborem napędu, czy będzie on trafiał na cztery czy na dwa koła. Od tego zależały dalsze ustalenia techniczne w wyglądzie auta. Ostatecznie zdecydowano się na napęd przekazywany na dwa koła. Czyli Francuzi poszli w innym kierunku, niż konkurencja z Mini All4Racing. Jednak dzięki temu 2008 DKR można było wyposażyć w większe koła i skok zawieszenia. Najnowsza "dakarówka" Peugeota posiada 37-calowe opony Michelin o średnicy prawie 94 cm!„Cała trudność polegała na przepracowaniu kanonów stylistycznych marki i dostosowaniu ich do parametrów technicznych i zróżnicowanych wymagań, jakie stawia przed samochodem niegościnny teren rajdu. Zespół miał przed sobą dwie możliwości: sięgnąć po seryjnie produkowane nadwozie 2008 i dodać do niego wybrane części bądź inspirując się stylistyką 2008 zaprojektować nowy samochód spełniający podane założenia. Wybraliśmy tę drugą możliwość! 2008 DKR nie ma na przykład tylnych drzwi i wygląda jak wizja coupe 2008”, skomentował Giovanni Rizzo, stylista nadwozia 2008.Peugeot zdradził, że prace nad autem trwały od września 2013. Samochód wygląda naprawdę bojowo i pewnie w siedzibie X-Raid Teamu zaczęła się nerwówka. Z koeli Francuzi jak na razie nie zdradzają szczegółów dotyczących pokazanego auta. Stanie się to zapewne dopiero, gdy 2008 DKR odbędzie pierwsze testy.  "Jestem pewien, że Peugeot Sport posiada niezbędne know-how i technologię i że włożył w ten projekt niezbędną pracę. Zapowiada się unikalne i stymulujące wyzwanie dla całego zespołu", powiedział jeden z kierowców Teamu Peugeot Total, Carols Sainz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 2008
Peugeot 2008
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model