mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto ceny nowej Mazdy 5

Oto ceny nowej Mazdy 5

Zaprezentowana na wystawie w Paryżu nowa generacja Mazdy 5 do sprzedaży na polskim rynku trafi już w listopadzie. A my już teraz wiemy, ile będzie kosztować najnowsze wcielenie tego minivana.

Oto ceny nowej Mazdy 5
Od wprowadzenia na rynek w 2005 r., Mazda5 znalazła 500 tys. nabywców na świecie, w tym 175 tys. w Europie. W Polsce sprzedanych zostało 255 sztuk tego modelu (od czerwca 2008 r. do końca września 2010 r.). Mazda5 zdobyła także 37 nagród motoryzacyjnych i jest uznawana za jeden z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych małych vanów w Europie.

Nowy minivan Mazdy ma podbić rynek przede wszystkim kilkoma najważniejszymi cechami. Zmienione i bardziej atrakcyjne nadwozie zostało uzupełnione o bardziej funkcjonalne nadwozie i wyższy poziom bezpieczeństwa. Odsuwane tylne drzwi o bardzo dużym wykroju ułatwiają znacznie dostęp do środka, który zapewnia jedną z największych przestrzeni na nogi dla pasażerów w drugim i trzecim rzędzie siedzeń, łatwiejsze w obsłudze przyrządy, funkcjonalność i możliwość różnorodnej adaptacji siedzeń. Do tego trzeba dodać lepiej wyciszoną kabinę, nowe tworzywa i tkaniny oraz atrakcyjne koszty eksploatacji, dzięki nowym zespołom napędowym, w których połączono przyjemność z jazdy ze znacznym zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednikiem.

Jeśli nie będziemy potrzebować aż tylu miejsc siedzących możemy wybrać wersję pięciomiejscową, jednak jest ona dostępna wyłącznie z podstawowym 1,8-litrowym silnikiem o mocy 115 KM i sześciobiegową skrzynią manualną. Cena za tę wersję wynosi 79.900 zł. Za najtańszy wariant siedmiomiejscowy zapłacimy 7 tys. więcej, jednak dostaniemy lepiej wyposażoną wersję Exclusive. Ceny dwulitrowego silnika benzynowego o mocy 150, który wyposażony jest w system start&stop zaczynają się od 89.900 zł. Z kolei jednostka wysokoprężna - 1.6 MZ-CD 115 KM z sześciobiegową skrzynią manualną, która oferowana będzie od stycznia 2011 - to wydatek rzędu 89.900 zł.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda 5 ceny

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.