mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto najbardziej "zielone" marki motoryzacyjne

Oto najbardziej "zielone" marki motoryzacyjne

Toyota po raz trzeci z rzędu na czele rankingu Best Global Green Brands 2013, a w czołowej siódemce aż pięć marek motoryzacyjnych. Firmy produkujące samochody potwierdzają tym samym duże zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska.

Oto najbardziej
Wysokie pozycje marek motoryzacyjnych w tegorocznej edycji rankingu Best Global Green Brands 2013 (w czołowej pięćdziesiątce dziewięć marek z sektora motoryzacyjnego) nie powinny jednak specjalnie dziwić. Już od lat koncerny z tej branży inwestują spore pieniądze na badania i rozwój technologii, które sprawią, że wytworzone produkty będą przyjazne środowisku.

Ekologiczne produkty, w tym przypadku samochody, to jedno, ale aby uplasować się na czołowych pozycjach rankingu firmy muszą wykazać się ekologicznym podejściem we wszystkich aspektach funkcjonowania, wręcz powinny same wyznaczać standardy w dziedzinie ochrony środowiska. Ważne są np. takie działania jak programy zmniejszenia efektu cieplarnianego, zużycia wody i energii w procesie produkcyjnym.

Zwycięstwo Toyoty, już trzeci rok z rzędu, nie jest przypadkowe. Stawianie na coraz bardziej wydajny napęd hybrydowy przynosi efekty. Łączna sprzedaż samochodów marki Toyota i Lexus o napędzie hybrydowym przekroczyła liczbę 5,22 mln egzemplarzy, co pozwoliło  obniżyć emisji CO2 o około 35 mln ton. Technologia hybrydowa jest kluczowym elementem strategii koncernu na kolejne lata. Firma znajduje się aktualnie w trakcie 3-letniego cyklu rozwoju 21 nowych modeli hybrydowych, które pojawią się w salonach do końca 2015 roku.


Toyota trzeci rok z rzędu zajmuje najwyższą pozycję spośród wszystkich firm motoryzacyjnych w rankingu Best Global Green Brands 2013. Firma zdobyła uznanie ponad 10.000 klientów nie tylko za wyznaczanie standardów w dziedzinie ochrony środowiska, ale również za inwestycje w prawdziwie innowacyjne produkty, takie jak Toyota Prius, czy programy zmniejszenia efektu cieplarnianego, zużycia wody i energii.

Marki motoryzacyjne w rankingu Best Global Green Brands 2013 (w nawiasie pozycja w łącznym rankingu):
1. Toyota (1)
2. Ford (2)
3. Honda (3)
4. Nissan (5)
5. Volkswagen (7)
6. BMW (13)
7. Mercedes (17)
8. Hyundai (34)
9. Kia (37)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota ekologia ekologiczny samochod

Podobne wiadomości:

185 tysięcy Toyot Yaris z wadą wspomagania...

auto motor i sport 0000-00-00

Aż tylu właścicieli aut wezwała Toyota do akcji serwisowej, głównie na rynku japońskim i europejskim.

Businesswoman Motors - "Piękna i bezpieczna...

auto motor i sport 0000-00-00

W dniu 22 czerwca 2013 odbędzie się gala Businesswoman Motors "Piękna i bezpieczna za kierownicą" w salonie Toyota Bielany Nowakowski w Bielanach Wrocławskich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.