mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto najlepsza premiera wystawy w Szanghaju

Oto najlepsza premiera wystawy w Szanghaju

Całkowicie nowy model Infiniti Q50 zostało uhonorowane tytułem "Best Chinese Premiera" przyznawanym przez organizatorów wystawy samochodowej w Szanghaju i przez jeden z wiodących chińskich portali internetowych.

Oto najlepsza premiera wystawy w Szanghaju
Infiniti Q50 został uznany za model, który ma potencjał, by "wzbudzić wielkie zainteresowanie chińskich klientów z uwagi na nowoczesny design, sportowy wygląd oraz zaawansowane systemy napędowe".

Odbierając nagrodę z rąk He Yi, dyrektora generalnego sohu.com, Daniel Kirchert, dyrektor zarządzający Infiniti China powiedział m.in.: "Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że premiera naszego nowego sedana spotyka się z tak dobrym przyjęciem. Będzie to ważny element napędzający naszą sprzedaż w Chinach. Z dużym optymizmem będziemy czekać na jego wprowadzenie do sprzedaży na tutejszy rynek wiosną 2014 roku."

Chiny są jednym z kluczowych rynków w globalnej strategii wzrostu Infiniti. Od ubiegłego roku firma rozbudowuje swoją światową centralę w Hong Kongu, skąd może lepiej obsługiwać rynek chiński. Przypomnijmy, podczas salonu samochodowego w Szanghaju, Infiniti ogłosiło uruchomienie lokalnej produkcji dwóch wersji samochodów opracowanych specjalnie dla rynku chińskiego. Chodzi o modele Q50 i QX50 o zwiększonym rozstawie osi, jakie od 2014 roku będą budowane w fabryce Xiangyang, której operatorem jest największa w Chinach spółka joint venture − Dongfeng Motors Ltd.

Infiniti Q50 będzie wyposażony w system bezpośredniego sterowania adaptacyjnego – pierwszej tego typu technologii na świecie, która zapewnia szybszą reakcję na ruchy kierownicy i większą precyzję, a przy tym w ogromnym stopniu umożliwia personalizację ustawień i dostosowanie ich do preferencji kierowcy. System można konfigurować zarówno w zakresie siły wspomagania kierownicy, jak i przełożeń. Dzięki temu reakcja na ruch kierownicy jest zawsze dopasowana do stylu jazdy kierowcy i rodzaju nawierzchni.

Ponadto w Q50 nie zabraknie aktywnego asystenta pasa ruchu (Active Lane Control) − najbardziej zaawansowanego na świecie systemu zapobiegania niekontrolowanej zmianie toru jazdy. Jego unikalność polega na wykorzystaniu układu kierowniczego (a nie hamulców), do utrzymania samochodu na właściwym pasie jezdni. Efekt ten można opisać jako "namagnesowanie" samochodu w jego w pasie ruchu, dzięki czemu pokonywanie długich dystansów jest mniej absorbujące, a więc mniej męczące dla kierowcy.

W Q50 debiutuje także Infiniti InTouch − technologia łączności najnowszej generacji. Podwójne ekrany dotykowe, zastosowane po raz pierwszy w tej klasie, pozwolą na uporządkowanie informacji i zapewnią całkowicie intuicyjną obsługę wszystkich funkcji i ponadstandardowych aplikacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Infiniti Q50
Infiniti Q50
Cena podstawowa już od: 159 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Infiniti Q50: serce Mercedesa

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy model marki, który zapoczątkował świeże nazewnictwo poszczególnych aut z gamy, wszedł w kooperację z Mercedesem.

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Rekordowe półrocze dla Infiniti

Aktualności 2016-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.