mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto najpiękniejszy samochód 2013 roku

Oto najpiękniejszy samochód 2013 roku

Alfiści, którzy bezkrytycznie uważają modele Alfy Romeo za najpiękniejsze auta poruszające się po naszych drogach, dostali nowy argument do ręki. Alfa Romeo 4C została wybrana "Najpiękniejszym Samochodem Roku 2013".

Oto najpiękniejszy samochód 2013 roku
To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od 1988 roku, corocznie podczas Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego odbywającego się w Paryżu.

Kompaktowa Alfa Romeo została wybrana w sondażu przeprowadzonym w internecie, skierowanym do wszystkich zainteresowanych i we współpracy z Le Point, Auto Addict, Automobiles Classiques, AD i JC Decaux -  multimedialnymi partnerami wystawy.

Alfa Romeo 4C zwyciężyła dość wyraźnie. Uzyskała 40,70% wszystkich głosów, dystansując pozostałych finalistów - BMW serii 4 (25,55%), Mercedesa CLA (22,15%) i Mazdę 3 (11,60%). W pokonanym polu pozostały również, nie kwalifikując się do ścisłego finału Jeep Grand Cherokee, Lexus IS 300h, Peugeot 308 oraz Renault Captur.


Nagrodę odebrał Louis Carl Vignon, szef Alfy Romeo regionu EMEA, podczas gali, która odbyła się w Hôtel National des Invalides w Paryżu.

To wyróżnienie dla modelu 4C jest kolejnym tytułem dla Alfy Romeo w tym konkursie. Wcześniej tytuł Najpiękniejszego Samochodu Roku zdobywały już Alfa 164 w 1988 r., Alfa Brera w 2005 r. i Alfa Romeo MiTo w 2008 r.

Przypomnijmy, że podczas tej samej wystawy Peugeot 308 uzyskał wyróżnienie za najpiękniejsze wnętrze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo 4C
Alfa Romeo 4C
Cena podstawowa już od: 268 660 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.

Podobne wiadomości:

Oto najpiękniejsze auto i najładniejsze...

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego odbywającego się w Paryżu poznaliśmy najpiękniejszy samochód minionego roku oraz model z najładniejszym wnętrzem. Zaskoczenia chyba nie było.

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.