mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto najpopularniejsze kompaktowe kombi

Oto najpopularniejsze kompaktowe kombi

Opel Astra Sports Tourer, czyli po naszemu Astra w wersji kombi, stała się hitem sprzedaży na europejskim rynku, zdobywając w ciągu niecałego roku pozycję lidera w segmencie kompaktów o nadwoziu kombi.

Oto najpopularniejsze kompaktowe kombi
Wersja kombi tego kompaktowego modelu Opla obecna jest na rynku od niespełna roku a zakład w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii już świętuje wypuszczenie na rynek 100 tysięcznego egzemplarza. - Popyt na Astrę  Sports Tourer przerósł nasze oczekiwania. Dzięki połączeniu świetnego wyglądu, innowacyjnej technologii i doskonałej funkcjonalności samochód cieszy się ogromnym uznaniem wśród klientów w całej Europie - mówi Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych.

Obecna generacja Astry w wersji kombi, wprowadzona do produkcji we wrześniu ubiegłego roku jest liderem w swoim segmencie w Europie. Aby zaspokoić popyt, zakład pracuje na maksimum swojej wydajności i wprowadza dodatkowe zmiany robocze. Największym rynkiem zbytu są Niemcy, gdzie do dziś swoich właścicieli znalazło już ponad 40.000 samochodów. Na kolejnych pozycjach plasują się Włochy i Wlk. Brytania. W Polsce od początku sprzedaży tego modelu w grudniu 2010 do dzisiaj zostało sprzedanych niemal 1.000 samochodów. Największą popularnością wśród klientów cieszą się wersje z silnikami 1,4 Turbo oraz 1,7 diesel. Również w Polsce 1,7-litrowy diesel jest najchętniej kupowaną wersją Astry w tej wersji nadwoziowej. Samochód jest hitem sprzedaży, jeśli chodzi o klientów flotowych, ale i wśród nabywców indywidualnych jego popularność wciąż rośnie.

Głównym atutem Astry kombi jest wyjątkowo przemyślana konstrukcyjnie przestrzeń bagażowa o pojemności do 1.550 litrów, uzupełniona przez inteligentne i funkcjonalne rozwiązania, takie jak nowe siedzenia tylne typu FlexFold, które można wygodnie złożyć jednym naciśnięciem przycisku. Astra Sports Tourer ma takie samo innowacyjne tylne zawieszenie i aktywne podwozie typu FlexRide jak jej odpowiednik w wersji hatchback. Samochód wyposażono także w inne, rzadko dostępne w tej klasie pojazdów elementy, takie jak adaptacyjne reflektory przednie AFL+, czy skonstruowane przy udziale ortopedów ergonomiczne fotele przednie posiadające specjalny atest.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Astra GTC - szczegóły z Frankfurtu

auto motor i sport 0000-00-00

Awans Krzysztofa Hołowczyca

Awans Krzysztofa Hołowczyca

Aktualności 2014-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.