mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto nowa Fabia

Oto nowa Fabia

To będzie jedna z najważniejszych premier z punktu widzenia polskiego rynku motoryzacyjnego. Nową generację Skody Fabii oficjalnie poznamy w Paryżu, a już dziś możemy zobaczyć, jak mniej więcej będzie wyglądać.

Oto nowa Fabia
Jak możemy przeczytać w komunikacie czeskiej marki, nowa Fabia będzie "świeża, dynamiczna i nowoczesna". Pierwszy opublikowany szkic potwierdza te aspiracje. Fabia wygląda dużo bardziej atrakcyjnie niż jej poprzednik, ostre linie podkreślają zaś dynamikę modelu. Przednia część auta będzie analogiczna do Octavii. Widać również, że Skoda stworzyła nową Fabię, która powinna podobać się również młodszym kierowcom.

Trzecia generacja Skody z segmentu B będzie pierwszym seryjnym modelem czeskiem marki, w której projektanci wykorzystali elementy stylistyczne prosto z koncepcyjnego modelu VisionC. Swój wkład w końcowy projekt miał także sportowy oddział marki - Skoda Motorsport. Wnętrze natomiast ma być całkowicie zmienione, z możliwością indywidualnego dopasowania do swoich potrzeb.

O technicznych kwestiach nowej Fabii nie wiemy praktycznie nic. Wiadomo jedynie, że powstanie na tej samej płycie podłogowej co nowe Polo i będzie szersza o 9 cm i niższa o 3 cm od obecnej Fabii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

OponyImpolex 2014-07-28

Faktycznie pod względem wyglądu prezentuje się zdecydowanie lepiej niż poprzednia wersja,zobaczymy natomiast co z awaryjnością oraz wersjami silnikowymi bo to także jest bardzo istotne.

~kulomiot 2014-07-17

aaaale fajansiarska

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando