mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto nowa Kia!

Oto nowa Kia!

Długo nie musieliśmy czekać. Kilka dni po prezentacji pierwszych szkiców dostajemy zdjęcia nowej Kii Sorento.

Oto nowa Kia!
Nowa Sorento urosła, jest dłuższa o 95 mm (478 mm) oraz niższa o 15 mm (1685). Dodatkowo rozstaw osi został powiększony o dodatkowe 80 mm - 2780 mm. "Mimo utrzymania nazwy niezwykle popularnego modelu poprzedniej generacji, trzecia Kia Sorento reprezentuje zupełnie nowy poziom stylistyczny i konstrukcyjny, zaskakując nabywcę awangardowym wyglądem, bogatym wyposażeniem w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa, obszernością wnętrza, doskonałą charakterystyką jezdną oraz komfortem i przyjemnością prowadzenia.” – powiedział Soon-Nam Lee, Wiceprezydent ds. Marketingu Światowego w Kia Motors Corporation.Przy tworzeniu nowego modelu projektanci inspirację czerpali z koncepcyjnego Cross GT, który został pokazany w Chicago w 2013 roku. Za stylistykę odpowiada biuro projektowe Kia Namyang w Korei, które dostało wsparcie z Frankfurtu oraz Irvine (Kalifornia).

Projektanci bardzo powiększyli grill – element będący wizytówką współczesnych produktów z Korei tzw. "tygrysi nos". Reflektory zostały wydłużone, obniżono linię dachu zaś tył wzbogacono o nowe reflektory. Sorento teraz ma bardziej masywniejszy wygląd, ale nie jest opasłe. Całość faktycznie cechuje wygląd nawiązujący do samochodów klasy wyższej.Europejska premiera trzeciej generacji Sorento będzie miała miejsce 2 października na salonie samochodowym w Paryżu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Sorento
Kia Sorento
Cena podstawowa już od: 147 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Sorento już gotowa

auto motor i sport 0000-00-00

Dziś w Korei zaprezentowano nową Kię Sorento. Ma być bardziej funkcjonalna, stylowa i zaawansowana technologicznie od poprzedniczki.

Nowy crossover Toyoty w Paryżu

auto motor i sport 0000-00-00

Na paryskich targach motoryzacyjnych w najbliższym miesiącu Toyota pokaże m.in. nowego crossovera. Będzie mniejszy od RAV4.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Scenic z nowym silnikiem
Renault Scenic z nowym silnikiem
Daimler i Renault wzmacniają współpracę w kwestii jednostek napędowych. Nowa konstrukcja przygotowana przez niemieckich i francuskich inżynierów trafi pod maskę modeli Scenic i Grand Scenic.