mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Oto rajdowa Fiesta Kubicy!

Oto rajdowa Fiesta Kubicy!

Tak prezentuje się malowanie nowej rajdówki Roberta Kubicy. W takich barwach Polak będzie podbijał trasy tegorocznych mistrzostw WRC.

Oto rajdowa Fiesta Kubicy!
Robert Kubica w 2014 roku wystartuje w pełnym cyklu WRC za kierownicą Forda Fiesty WRC. Samochód będzie przygotowywany i serwisowany przez brytyjską firmę M-Sport. Kierowcami fabrycznymi tego zespołu w nowym sezonie będą Mikko Hirvonen i Elfyn Evans. Robert Kubica będzie pracował na swoje własne konto i  dla swojej ekipy pod szyldem Lotosu. Mimo to M-Sport zapowiada pełne wsparcie dla Polaka.

Samochód Kubicy prezentuje się bardzo ładnie. Barwy niebiesko-czerwono-białe (LOTOSU) idealnie kontrastują z czarnymi elementami, takimi jak tylny spojler, felgi, czy też słupki.

Kubica w najbliższy weekend weźmie udział w austriackim Rajdzie Jänner. Będzie to start treningowy, gdzie obok Kubicy, na prawym fotelu zasiądzie Maciej Szczepanik, który wcześniej jeździł w załodze z Michałem Kościuszko. Kubica nie ogłosił jeszcze, kto będzie jego pilotem w WRC. Wszystko wskazuje jednak na to, że Szczepanik będzie najlepszym kandydatem do obsadzenia prawego fotelu. Jego doświadczenie ze startów z Michałem Kościuszko na trasach WRC to mocny as w rękawie. Załoga Kubica/Szczepanik pojedzie w Rajdzie  Jänner Fiestą RRC.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Lotos Wrc M-Sport rajdy

Podobne wiadomości:

Volkswagen Polo R WRC: Jak rajdówka

auto motor i sport 0000-00-00

Najmocniejsze drogowe Polo w historii jest szybsze niż Golf GTI. I dużo więcej kosztuje.

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~sss 2014-01-02

Podbijał czy rozbijał?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.