mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Otwarcie fabryki NSK

Otwarcie fabryki NSK

Kolejny japoński inwestor rozpoczął działalność w Wałbrzyskiej SSE. NSK Steering Systems Europe oficjalnie otworzył fabrykę układów kierowniczych.

Otwarcie fabryki NSK

Budowa fabryki NSK Steering Systems Europe rozpoczęła się w lipcu 2004 roku. To już drugi w Polsce zakład należący do japońskiej grupy NSK. W Kielcach działa fabryka produkująca łożyska - NSK-Iskra.

Japończycy zamierzają produkować kolumny i układy kierownicze z elektrycznym wspomaganiem czyli tzw. EPS (electric power steering), zastępujący tradycyjne wspomaganie hydrauliczne. Produkcja z wałbrzyskiego zakładu będzie trafiać do europejskich koncernów samochodowych, a jednym z pierwszych klientów będzie francuski Renault.

Inwestycja szacowana na około 200 mln zł miała na początek zapewnić pracę dla minimum 250 osób. Już teraz pracę w nowym zakładzie znalazło 100 pracowników, a do końca roku dołączy do nich kolejnych 20 osób. W przyszłym roku zatrudnienie wzrośnie do 350 osób.

Japońska firma NSK to jeden z największych na świecie producentów łożysk, układów kierowniczych i produktów precyzyjnych. Roczne obroty grupy NSK wynoszą pięć mld euro. Na całym świecie koncern zatrudnia ponad 23 tys. pracowników. Europejska część grupy - NSK Europe prowadzi sprzedaż w całej Europie, ma zakłady zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech i Szwajcarii, a centra dystrybucji w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport