mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Otwarcie fabryki NSK

Otwarcie fabryki NSK

Kolejny japoński inwestor rozpoczął działalność w Wałbrzyskiej SSE. NSK Steering Systems Europe oficjalnie otworzył fabrykę układów kierowniczych.

Otwarcie fabryki NSK

Budowa fabryki NSK Steering Systems Europe rozpoczęła się w lipcu 2004 roku. To już drugi w Polsce zakład należący do japońskiej grupy NSK. W Kielcach działa fabryka produkująca łożyska - NSK-Iskra.

Japończycy zamierzają produkować kolumny i układy kierownicze z elektrycznym wspomaganiem czyli tzw. EPS (electric power steering), zastępujący tradycyjne wspomaganie hydrauliczne. Produkcja z wałbrzyskiego zakładu będzie trafiać do europejskich koncernów samochodowych, a jednym z pierwszych klientów będzie francuski Renault.

Inwestycja szacowana na około 200 mln zł miała na początek zapewnić pracę dla minimum 250 osób. Już teraz pracę w nowym zakładzie znalazło 100 pracowników, a do końca roku dołączy do nich kolejnych 20 osób. W przyszłym roku zatrudnienie wzrośnie do 350 osób.

Japońska firma NSK to jeden z największych na świecie producentów łożysk, układów kierowniczych i produktów precyzyjnych. Roczne obroty grupy NSK wynoszą pięć mld euro. Na całym świecie koncern zatrudnia ponad 23 tys. pracowników. Europejska część grupy - NSK Europe prowadzi sprzedaż w całej Europie, ma zakłady zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech i Szwajcarii, a centra dystrybucji w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.