mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Owocny początek roku w Suwalskiej SSE

Owocny początek roku w Suwalskiej SSE

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna początek 2012 r. zalicza do udanych.  Do tej pory wydała już cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

Nowe firmy w SSSE: Bison Chucks, Pemabo, Aquael i Salag to przedsiębiorcy reinwestujący w  suwalskiej strefie, którzy oprócz utworzenia nowych miejsc pracy utrzymają zatrudnienie w swoich firmach na dotychczasowym poziomie.

Deklarowane w nowych zezwoleniach nakłady inwestycyjne mają wynieść ponad 81 mln zł, a zatrudnienie zwiększy się o kolejnych 120 osób. Inwestorzy reprezentują kapitał niemiecki, duński, austriacki, szwajcarski, litewski i holenderski. W tym roku  do grona inwestorów zagranicznych dołączyła firma z  kapitałem szwedzkim.

Do tej pory 66 polskich i zagranicznych przedsiębiorców już działających na terenie strefy, utworzyło prawie 6000 miejsc pracy a  inwestycje przekroczyły 1,7 mld zł.
Tematy w artykule: podlaskie Suwalki

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.