mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PACCAR na plusie

PACCAR na plusie

Firma PACCAR zarobiła w drugim kwartale 2011 r. 239.7 mln dolarów, a dochody ze sprzedaży netto i usług finansowych w drugim kwartale wyniosły 3,96 mld dolarów. Jest to zdecydowany wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2010.

PACCAR na plusie

„W drugim kwartale 2011 roku firma PACCAR odnotowała wyższe przychody i zysk netto” - poinformował Mark Pigott, prezes i dyrektor generalny. „Wyniki PACCAR odzwierciedlają zyski ze zwiększonej sprzedaży samochodów ciężarowych w Ameryce Północnej i Europie oraz poprawę w zakresie sprzedaży części zamiennych i usług finansowych na świecie.  Duże światowe zapotrzebowanie na produkty z branży samochodów ciężarowych oraz solidny wzrost tempa produkcji samochodów ciężarowych stworzyły wyzwania dla niektórych dostawców.  PACCAR ściśle współpracuje ze swoimi dostawcami w celu zwiększenia w ciągu najbliższych miesięcy ich zdolności produkcyjnych” - dodał Pigott.

Firma PACCAR zarobiła 239.7 mln dolarów (0,65 dolarów na akcję) w drugim kwartale 2011 r. w porównaniu do 99.6 mln dolarów (0,27 dolarów na akcję) jakie firma osiągnęła w drugim kwartale ubiegłego roku.  Dochody ze sprzedaży netto i usług finansowych w drugim kwartale wyniosły 3,96 mld dolarów, w porównaniu do 2,46 mld dolarów zaraportowanych w 2010 r. Przychody netto ze sprzedaży i usług finansowych za pierwsze sześć miesięcy 2011 roku wynosiły 7,24 mld dolarów, co stanowi wzrost o 54 procent w porównaniu do 4,69 mld dolarów w zeszłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2011 r. firma PACCAR odnotowała zysk netto w wysokości 433,0 mln dolarów (1,18 dolarów na akcję), ponad dwukrotnie więcej niż 167.9 mln dolarów (0,46 dolarów na akcję rozwodnioną) w 2010 roku.

W pierwszej połowie 2011 roku DAF osiągnął 15,3 procentowy udział w rynku produkcji samochodów ciężarowych powyżej 15 ton. „Cel dotyczący średnioterminowego udziału DAF w rynku wynosi 20 procent.  W ciągu ostatnich dwóch lat, DAF stał się liderem na europejskim rynku floty ciągników, a to dzięki przodowaniu DAF w zakresie wysokiej jakości produktów, niskim kosztom eksploatacji oraz doskonałej wartości odsprzedażyˮ, powiedział Harrie Schippers, prezes DAF.  „Nasze szacunki na 2011 rok, dotyczące sprzedaży w branży na rynku 15-tonowych samochodów  ciężarowych w Europie przewidują 230,000-250,000 jednostek.ˮ

W pierwszej połowie 2011 r. firma PACCAR uzyskała 26,7 procentowy udział w rynku sprzedaży detalicznej 8 klasy w USA i Kanadzie, co stanowi wzrost w stosunku do 24,1 procent osiągniętych w roku 2010. „Przewiduje się, że w 2011 roku sprzedaż detaliczna w branży klasy 8 w USA i w Kanadzie będzie się zawierać w zakresie 180,000-200,000 pojazdów. Obniżyliśmy ten zakres ze względu na niewyrównane ożywienie gospodarcze i ograniczenia zdolności produkcyjnych dostawców, w szczególności dostawców opon i elementów zawieszenia. Dobrą wiadomością jest to, że dostawcy branżowi inwestują w swoje zakłady, aby móc sprostać zwiększonym wymaganiom rynku. Nasi klienci korzystają z przewozów o wyższym tonażu i polepszyli wskaźniki wykorzystania floty, czego rezultatem jest silny wzrost naszej sprzedaży części zamiennychˮ,  powiedział Dan Sobic, wiceprezes wykonawczy firmy PACCAR.

Lider w zakresie ochrony środowiska
„Firma PACCAR jest liderem w rozwoju technologii przyjaznych środowiskuˮ, powiedział Bob Christensen, wiceprezes wykonawczy PACCAR. „Wszystkie obiekty przemysłowe firmy PACCAR zdobyły prestiżowy certyfikat środowiskowy ISO 14001.  Wyróżnienie to świadczy o tym, iż w obiektach wprowadzono rygorystyczne środki służące oszczędzaniu energii i innowacyjne funkcje projektowania.  Wielu obiektom PACCAR w USA i Europie również udało się osiągnąć status zero w zakresie  składowania odpadów.ˮ

Inne pozytywne inicjatywy ekologiczne obejmują: 
•    Peterbilt niedawno otrzymała zamówienie na 200 pojazdów, model 367, napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). 
•    Produkcja DAF LF o napędzie hybrydowym rozpoczęła się pod koniec 2010 roku, a to dzięki dużemu zapotrzebowaniu na takie samochody ze strony klientów w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Belgii i Czechach.
•    Już trzeci rok z rzędu, produkcyjny zakład Kenworth w Renton, Waszyngton, otrzymał Nagrodę Najlepszego Miejsca Pracy oraz Recyklingu i Redukcji Odpadów od Hrabstwa King. Nagroda stanowi uznanie dla wybitnych działań firmy Kenworth w zakresie redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu odpadów. 
 


Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.