mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PACCAR na plusie

PACCAR na plusie

Firma PACCAR zarobiła w drugim kwartale 2011 r. 239.7 mln dolarów, a dochody ze sprzedaży netto i usług finansowych w drugim kwartale wyniosły 3,96 mld dolarów. Jest to zdecydowany wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2010.

PACCAR na plusie

„W drugim kwartale 2011 roku firma PACCAR odnotowała wyższe przychody i zysk netto” - poinformował Mark Pigott, prezes i dyrektor generalny. „Wyniki PACCAR odzwierciedlają zyski ze zwiększonej sprzedaży samochodów ciężarowych w Ameryce Północnej i Europie oraz poprawę w zakresie sprzedaży części zamiennych i usług finansowych na świecie.  Duże światowe zapotrzebowanie na produkty z branży samochodów ciężarowych oraz solidny wzrost tempa produkcji samochodów ciężarowych stworzyły wyzwania dla niektórych dostawców.  PACCAR ściśle współpracuje ze swoimi dostawcami w celu zwiększenia w ciągu najbliższych miesięcy ich zdolności produkcyjnych” - dodał Pigott.

Firma PACCAR zarobiła 239.7 mln dolarów (0,65 dolarów na akcję) w drugim kwartale 2011 r. w porównaniu do 99.6 mln dolarów (0,27 dolarów na akcję) jakie firma osiągnęła w drugim kwartale ubiegłego roku.  Dochody ze sprzedaży netto i usług finansowych w drugim kwartale wyniosły 3,96 mld dolarów, w porównaniu do 2,46 mld dolarów zaraportowanych w 2010 r. Przychody netto ze sprzedaży i usług finansowych za pierwsze sześć miesięcy 2011 roku wynosiły 7,24 mld dolarów, co stanowi wzrost o 54 procent w porównaniu do 4,69 mld dolarów w zeszłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2011 r. firma PACCAR odnotowała zysk netto w wysokości 433,0 mln dolarów (1,18 dolarów na akcję), ponad dwukrotnie więcej niż 167.9 mln dolarów (0,46 dolarów na akcję rozwodnioną) w 2010 roku.

W pierwszej połowie 2011 roku DAF osiągnął 15,3 procentowy udział w rynku produkcji samochodów ciężarowych powyżej 15 ton. „Cel dotyczący średnioterminowego udziału DAF w rynku wynosi 20 procent.  W ciągu ostatnich dwóch lat, DAF stał się liderem na europejskim rynku floty ciągników, a to dzięki przodowaniu DAF w zakresie wysokiej jakości produktów, niskim kosztom eksploatacji oraz doskonałej wartości odsprzedażyˮ, powiedział Harrie Schippers, prezes DAF.  „Nasze szacunki na 2011 rok, dotyczące sprzedaży w branży na rynku 15-tonowych samochodów  ciężarowych w Europie przewidują 230,000-250,000 jednostek.ˮ

W pierwszej połowie 2011 r. firma PACCAR uzyskała 26,7 procentowy udział w rynku sprzedaży detalicznej 8 klasy w USA i Kanadzie, co stanowi wzrost w stosunku do 24,1 procent osiągniętych w roku 2010. „Przewiduje się, że w 2011 roku sprzedaż detaliczna w branży klasy 8 w USA i w Kanadzie będzie się zawierać w zakresie 180,000-200,000 pojazdów. Obniżyliśmy ten zakres ze względu na niewyrównane ożywienie gospodarcze i ograniczenia zdolności produkcyjnych dostawców, w szczególności dostawców opon i elementów zawieszenia. Dobrą wiadomością jest to, że dostawcy branżowi inwestują w swoje zakłady, aby móc sprostać zwiększonym wymaganiom rynku. Nasi klienci korzystają z przewozów o wyższym tonażu i polepszyli wskaźniki wykorzystania floty, czego rezultatem jest silny wzrost naszej sprzedaży części zamiennychˮ,  powiedział Dan Sobic, wiceprezes wykonawczy firmy PACCAR.

Lider w zakresie ochrony środowiska
„Firma PACCAR jest liderem w rozwoju technologii przyjaznych środowiskuˮ, powiedział Bob Christensen, wiceprezes wykonawczy PACCAR. „Wszystkie obiekty przemysłowe firmy PACCAR zdobyły prestiżowy certyfikat środowiskowy ISO 14001.  Wyróżnienie to świadczy o tym, iż w obiektach wprowadzono rygorystyczne środki służące oszczędzaniu energii i innowacyjne funkcje projektowania.  Wielu obiektom PACCAR w USA i Europie również udało się osiągnąć status zero w zakresie  składowania odpadów.ˮ

Inne pozytywne inicjatywy ekologiczne obejmują: 
•    Peterbilt niedawno otrzymała zamówienie na 200 pojazdów, model 367, napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). 
•    Produkcja DAF LF o napędzie hybrydowym rozpoczęła się pod koniec 2010 roku, a to dzięki dużemu zapotrzebowaniu na takie samochody ze strony klientów w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Belgii i Czechach.
•    Już trzeci rok z rzędu, produkcyjny zakład Kenworth w Renton, Waszyngton, otrzymał Nagrodę Najlepszego Miejsca Pracy oraz Recyklingu i Redukcji Odpadów od Hrabstwa King. Nagroda stanowi uznanie dla wybitnych działań firmy Kenworth w zakresie redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu odpadów. 
 


Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.