mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PACCAR nagrodzony za ekologię

PACCAR nagrodzony za ekologię

Firma Kenworth, jedna z marek koncernu PACCAR do której należy również DAF, otrzymała prestiżową nagrodę „Doskonałość w dziedzinie czystego powietrza” od amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Kenworth to pierwszy producent pojazdów użytkowych, który otrzymał to wyróżnienie od momentu powstania nagrody.

PACCAR nagrodzony za ekologię
Agencja Ochrony Środowiska doceniła nowatorskie działania na rzecz rozwoju pojazdów przyjaznych dla środowiska. Koncern PACCAR został uhonorowany m.in. za wprowadzenie wyposażonego w silnik diesla i napęd elektryczny pojazdu Peterbilt Model 320 (w wersji do zbiórki śmieci). Pojazdy tego typu posiadają system HLA, który pozwala na odzysk i magazynowanie energii wytwarzanej podczas hamowania. Z kolei Kenworth T 370 jest pierwszym pojazdem o napędzie hybrydowym w nowojorskiej flocie samochodowej. Pojazd hybrydowy ze stajni Kenwortha będzie używany przez służby sanitarne na obszarze całego Nowego Jorku.

- Produkcja samochodów ciężarowych w Ameryce północnej i Europie w drugim kwartale była o 5-10% niższa w porównaniu z pierwszym, osłabiając zyski firmy. Wyniki sprzedaży firmy PACCAR w drugim kwartale świadczą o słabszej wydajności przemysłu oraz oznaczają spadek zysków z sektora samochodów ciężarowych w porównaniu do pierwszego kwartału. PACCAR stara się ograniczyć wydatki operacyjne tak, aby przystosować się do trudnej sytuacji na rynku – mówi  wiceprezes firmy PACCAR, Tom Plimpton.

Dodaje jednak, że krajowe firmy przewozowe planują wymianę samochodów na nowe, gdyż jest to dla nich bardziej opłacalne - utrzymanie starego sprzętu jest bowiem coraz bardziej kosztowne.

Firma PACCAR to światowy lider w produkcji wysokiej jakości samochodów ciężarowych różnej wielkości pod markami znanymi jako Kenworth, Peterbilt i DAF. Firma świadczy także usługi finansowe, oferuje wsparcie informatyczne oraz prowadzi sprzedaż części zamiennych do pojazdów własnej produkcji.

Podobne wiadomości:

Polski kierowca, a ekologia!

auto motor i sport 0000-00-00

Hybrydowy Passat w sprzedaży jesienią

Hybrydowy Passat w sprzedaży jesienią

Aktualności 2015-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando