mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PACCAR ogłasza wyższe przychody i zyski

PACCAR ogłasza wyższe przychody i zyski

„Firma PACCAR zanotowała wyższe przychody i zysk netto za pierwszy kwartał 2011 r.” – powiedział Mark Pigott, prezes i dyrektor generalny. Solidne wyniki bilansowe i dodatni przepływ pieniężny PACCAR umożliwiły spółce zwiększenie inwestycji w celu poprawy wydajności działalności produkcyjnej oraz wsparcia programów rozwoju produktu. Inwestycje przyczynią się do długoterminowego rozwoju spółki” – dodał.

PACCAR ogłasza wyższe przychody i zyski
„Wyniki PACCAR odzwierciedlają korzyści płynące z lepszej sprzedaży ciężarówek w Europie i Ameryce Północnej oraz poprawy zysku z usług finansowych i przychodów ze sprzedaży części zamiennych na świecie. Większe wykorzystanie części zamiennych PACCAR do ciężarówek przyczyniło się do wyższych marż brutto. Gospodarki amerykańskie i europejskie wychodzą z kryzysu z wyjątkiem rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w USA. Nasi klienci odnoszą korzyści z wyższego tonażu ładunków oraz ceny za fracht, które umożliwiają zwiększenie produktywności floty. „Jestem niezwykle dumny z naszych 19.000 pracowników, którzy osiągają doskonałe rezultaty dla naszych udziałowców i klientów.”
W pierwszym kwartale 2011 r. PACCAR zarobiła 193,3 mln $ (0,53$ za akcję rozwodnioną) w porównaniu z 68,3 mln $ (0,19$ za akcję rozwodnioną) w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W pierwszym kwartale 2011 r. sprzedaż netto i przychody z usług finansowych wzrosły o 47% do 3,28 mld $ z 2,23 mld $ zanotowanych w pierwszym kwartale 2010 r.

Najważniejsze informacje finansowe – pierwszy kwartał 2011 r.
Najważniejsze informacje finansowe dotyczące wyników PACCAR w pierwszym kwartale 2011 r.:
Skonsolidowana sprzedaż i przychody: 3,28 mld $
Dochód netto: 193,3 mln $
Papiery wartościowe przeznaczone do obrotu: 2,64 mld $
Dochód z usług finansowych przed opodatkowaniem: 50,3 mln $
Koszty badań i rozwoju: 68,4 mln $
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej: 459,3 mln $
Wydatki inwestycyjne: 62,2 mln $
Rekordowa wartość kapitału akcyjnego: 5,65 mld $

Globalny rynek samochodów ciężarowych
„Udział DAF w rynku pojazdów powyżej 15 ton w Europie ciągle rośnie, a na początku 2011 r. osiągnął 16%. Sprzedaż detaliczna na rynku samochodów powyżej 15 ton w Europie jest w tym roku szacowana na 220.000-240.000 sztuk” – powiedział Harrie Schippers, prezes DAF. „DAF jest liderem na rynku samochodów powyżej 15 ton w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i Europie Środkowej. Spółka z powodzeniem zrealizuje swój średnioterminowy cel, jakim jest 20-procentowy udział w rynku.”

„Sprzedaż detaliczna w klasie 8 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2011 r. wciąż rośnie” – powiedział Dan Sobic, wiceprezes PACCAR. Prognoza sprzedaży detalicznej została podniesiona do poziomu 200.000-220.000 pojazdów – najwyższego od 2006 r. „Zachodzi obawa o to, czy dostawcy będą w stanie zwiększyć moce produkcyjne, by zaspokoić globalny popyt” – dodał Sobic.

Ciężarówki Kenworth są sprzedawane w południowoamerykańskich państwach andyjskich już od ponad 40 lat. „Uzupełnienie sukcesu Kenworth stanowiło wprowadzenie pojazdów DAF w regionie andyjskim w Ameryce Płd., gdzie szacuje się, że rynek ciężarówek powyżej 15 ton osiągnie w 2011 r. 30.000-35.000 sztuk” – powiedział Bob Christensen, wiceprezes PACCAR. W marcu 2011 r. PACCAR wprowadził serię DAF CF w Chile, Ekwadorze i Peru. „Ponadto wciąż prowadzimy w Brazylii ocenę potencjalnych lokalizacji na montażownię DAF. Brazylia to duży rynek, na którym sprzedaż pojazdów powyżej 10 ton osiągnęła w 2010 roku poziom 125.000 sztuk. Jako rozwijający się rynek zapewnia ona doskonałe długoterminowe możliwości dla DAF” – dodał Christensen.

PACCAR Australia, obejmująca marki Kenworth i DAF, umocniła wiodącą pozycję w branży, osiągając w zeszłym roku rekordowy udział w rynku ciężarówek w wysokości 25,7%. W marcu 1971 r. w nowej fabryce ciężarówek w Bayswater obok Melbourne w Australii wyprodukowano pierwszą australijską ciężarówkę Kenworth. Od tego czasu Kenworth stał się liderem innowacji w Australii w zakresie produkcji pojazdów komercyjnych, przy sprzedaży 40.000 ciężarówek w swojej sieci obejmującej 49 centrów dystrybucji w Australii, Papui Nowej Gwinei i Nowej Zelandii. PACCAR poszerzyła w Australii asortyment, wprowadzając w 1998 r. pojazdy DAF. „Dbałość PACCAR o jakość produktów i usług, wspierana dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i dealerów, zapewnia, że Kenworth i DAF są wciąż liderami na rynku australijskim” – powiedział Joe Rizzo, dyrektor generalny PACCAR Australia.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.