mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PACCAR ogłasza wyższe przychody i zyski

PACCAR ogłasza wyższe przychody i zyski

„Firma PACCAR zanotowała wyższe przychody i zysk netto za pierwszy kwartał 2011 r.” – powiedział Mark Pigott, prezes i dyrektor generalny. Solidne wyniki bilansowe i dodatni przepływ pieniężny PACCAR umożliwiły spółce zwiększenie inwestycji w celu poprawy wydajności działalności produkcyjnej oraz wsparcia programów rozwoju produktu. Inwestycje przyczynią się do długoterminowego rozwoju spółki” – dodał.

PACCAR ogłasza wyższe przychody i zyski
„Wyniki PACCAR odzwierciedlają korzyści płynące z lepszej sprzedaży ciężarówek w Europie i Ameryce Północnej oraz poprawy zysku z usług finansowych i przychodów ze sprzedaży części zamiennych na świecie. Większe wykorzystanie części zamiennych PACCAR do ciężarówek przyczyniło się do wyższych marż brutto. Gospodarki amerykańskie i europejskie wychodzą z kryzysu z wyjątkiem rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w USA. Nasi klienci odnoszą korzyści z wyższego tonażu ładunków oraz ceny za fracht, które umożliwiają zwiększenie produktywności floty. „Jestem niezwykle dumny z naszych 19.000 pracowników, którzy osiągają doskonałe rezultaty dla naszych udziałowców i klientów.”
W pierwszym kwartale 2011 r. PACCAR zarobiła 193,3 mln $ (0,53$ za akcję rozwodnioną) w porównaniu z 68,3 mln $ (0,19$ za akcję rozwodnioną) w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W pierwszym kwartale 2011 r. sprzedaż netto i przychody z usług finansowych wzrosły o 47% do 3,28 mld $ z 2,23 mld $ zanotowanych w pierwszym kwartale 2010 r.

Najważniejsze informacje finansowe – pierwszy kwartał 2011 r.
Najważniejsze informacje finansowe dotyczące wyników PACCAR w pierwszym kwartale 2011 r.:
Skonsolidowana sprzedaż i przychody: 3,28 mld $
Dochód netto: 193,3 mln $
Papiery wartościowe przeznaczone do obrotu: 2,64 mld $
Dochód z usług finansowych przed opodatkowaniem: 50,3 mln $
Koszty badań i rozwoju: 68,4 mln $
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej: 459,3 mln $
Wydatki inwestycyjne: 62,2 mln $
Rekordowa wartość kapitału akcyjnego: 5,65 mld $

Globalny rynek samochodów ciężarowych
„Udział DAF w rynku pojazdów powyżej 15 ton w Europie ciągle rośnie, a na początku 2011 r. osiągnął 16%. Sprzedaż detaliczna na rynku samochodów powyżej 15 ton w Europie jest w tym roku szacowana na 220.000-240.000 sztuk” – powiedział Harrie Schippers, prezes DAF. „DAF jest liderem na rynku samochodów powyżej 15 ton w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii i Europie Środkowej. Spółka z powodzeniem zrealizuje swój średnioterminowy cel, jakim jest 20-procentowy udział w rynku.”

„Sprzedaż detaliczna w klasie 8 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2011 r. wciąż rośnie” – powiedział Dan Sobic, wiceprezes PACCAR. Prognoza sprzedaży detalicznej została podniesiona do poziomu 200.000-220.000 pojazdów – najwyższego od 2006 r. „Zachodzi obawa o to, czy dostawcy będą w stanie zwiększyć moce produkcyjne, by zaspokoić globalny popyt” – dodał Sobic.

Ciężarówki Kenworth są sprzedawane w południowoamerykańskich państwach andyjskich już od ponad 40 lat. „Uzupełnienie sukcesu Kenworth stanowiło wprowadzenie pojazdów DAF w regionie andyjskim w Ameryce Płd., gdzie szacuje się, że rynek ciężarówek powyżej 15 ton osiągnie w 2011 r. 30.000-35.000 sztuk” – powiedział Bob Christensen, wiceprezes PACCAR. W marcu 2011 r. PACCAR wprowadził serię DAF CF w Chile, Ekwadorze i Peru. „Ponadto wciąż prowadzimy w Brazylii ocenę potencjalnych lokalizacji na montażownię DAF. Brazylia to duży rynek, na którym sprzedaż pojazdów powyżej 10 ton osiągnęła w 2010 roku poziom 125.000 sztuk. Jako rozwijający się rynek zapewnia ona doskonałe długoterminowe możliwości dla DAF” – dodał Christensen.

PACCAR Australia, obejmująca marki Kenworth i DAF, umocniła wiodącą pozycję w branży, osiągając w zeszłym roku rekordowy udział w rynku ciężarówek w wysokości 25,7%. W marcu 1971 r. w nowej fabryce ciężarówek w Bayswater obok Melbourne w Australii wyprodukowano pierwszą australijską ciężarówkę Kenworth. Od tego czasu Kenworth stał się liderem innowacji w Australii w zakresie produkcji pojazdów komercyjnych, przy sprzedaży 40.000 ciężarówek w swojej sieci obejmującej 49 centrów dystrybucji w Australii, Papui Nowej Gwinei i Nowej Zelandii. PACCAR poszerzyła w Australii asortyment, wprowadzając w 1998 r. pojazdy DAF. „Dbałość PACCAR o jakość produktów i usług, wspierana dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i dealerów, zapewnia, że Kenworth i DAF są wciąż liderami na rynku australijskim” – powiedział Joe Rizzo, dyrektor generalny PACCAR Australia.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model