mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PAIiIZ: Polska liderem wzrostu w Europie

PAIiIZ: Polska liderem wzrostu w Europie

Polska odnotowała najwyższy w Europie przyrost inwestycji zagranicznych i liczby miejsc pracy stworzonych przez inwestorów. W pozostałych kategoriach uwzględnionych w dorocznym raporcie Ernst & Young Atrakcyjność inwestycyjna Europy również znalazła się w czołówce - informuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

PAIiIZ: Polska liderem wzrostu w Europie
Według raportu, w ubiegłym roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) stworzyły w Polsce o 67% miejsc pracy więcej niż rok wcześniej; wynik całej Europy to +8%. Sama liczba nowych miejsc pracy (13 111) stawia Polskę na trzecim miejscu na kontynencie za Wielką Brytanią (30 311) i Rosją (13 356).

Projektów inwestycyjnych było w tym czasie w Polsce o 22% więcej niż w 2011 - Europa zanotowała spadek o 2,8%. Dzięki tym wynikom Polska stała się liderem wzrostu w Europie. Inwestycje lokowane w Polsce należą do pracochłonnych - jeden projekt tworzy średnio 88,6 miejsc pracy, co daje Polsce trzeci wynik w Europie.

Ankietowani przez Ernst & Young przedsiębiorcy wskazali Polskę jako najbardziej atrakcyjną lokalizację dla inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej (37% głosów). Wyniki pozostałych krajów regionu są dużo niższe: Czechy wskazało 15% badanych, Węgry zaledwie 8%.

- W tym roku dzięki inwestycjom zagranicznym zamkniętym przez PAIiIZ powstało już o 21% więcej miejsc pracy niż w analogicznym okresie 2012 r. - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne

Podobne wiadomości:

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.