mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PAIiIZ: Polska liderem wzrostu w Europie

PAIiIZ: Polska liderem wzrostu w Europie

Polska odnotowała najwyższy w Europie przyrost inwestycji zagranicznych i liczby miejsc pracy stworzonych przez inwestorów. W pozostałych kategoriach uwzględnionych w dorocznym raporcie Ernst & Young Atrakcyjność inwestycyjna Europy również znalazła się w czołówce - informuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

PAIiIZ: Polska liderem wzrostu w Europie
Według raportu, w ubiegłym roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) stworzyły w Polsce o 67% miejsc pracy więcej niż rok wcześniej; wynik całej Europy to +8%. Sama liczba nowych miejsc pracy (13 111) stawia Polskę na trzecim miejscu na kontynencie za Wielką Brytanią (30 311) i Rosją (13 356).

Projektów inwestycyjnych było w tym czasie w Polsce o 22% więcej niż w 2011 - Europa zanotowała spadek o 2,8%. Dzięki tym wynikom Polska stała się liderem wzrostu w Europie. Inwestycje lokowane w Polsce należą do pracochłonnych - jeden projekt tworzy średnio 88,6 miejsc pracy, co daje Polsce trzeci wynik w Europie.

Ankietowani przez Ernst & Young przedsiębiorcy wskazali Polskę jako najbardziej atrakcyjną lokalizację dla inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej (37% głosów). Wyniki pozostałych krajów regionu są dużo niższe: Czechy wskazało 15% badanych, Węgry zaledwie 8%.

- W tym roku dzięki inwestycjom zagranicznym zamkniętym przez PAIiIZ powstało już o 21% więcej miejsc pracy niż w analogicznym okresie 2012 r. - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne

Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.