Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PAIiIZ podsumowuje

PAIiIZ podsumowuje

Wartość inwestycji zagranicznych zakończonych przy udziale PAIiIZ w 2012 roku jest o 6 procent wyższa niż rok wcześniej. W 2012 roku PAIiIZ doprowadziła do rozpoczęcia w Polsce 53 inwestycji o łącznej wartości 1236 mln euro, tj. o 66 mln więcej niż rok wcześniej, kiedy zamknięte projekty warte były 1170 mln euro.

PAIiIZ podsumowuje
Zakończone w 2012 r. inwestycje stworzą w ciągu najbliższych lat 9 996 nowych miejsc pracy co stanowi blisko 98% wyniku z 2011 r. Głównymi inwestorami pozostają USA (15 zakończonych projektów), Japonia (7 projektów) oraz firmy z państw UE: Niemcy, Wielka Brytania i Francja.

Najwięcej projektów pochodziło z sektora usług i ICT (łącznie 25 inwestycji), motoryzacyjnego (łącznie z oponiarskim – 17 projektów) oraz B+R (5 projektów). PAIiIZ zamknęła również 3 inwestycje z sektora lotniczego.

Najwięcej projektów ulokowano w województwie dolnośląskim (18) i małopolskim (6). Po 4 projekty zostały zrealizowane w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim oraz pomorskim.

Aktualnie Agencja obsługuje 152 projekty o łącznej wartości ponad 4 mld EUR, które, w ciągu najbliższych kilku lat, mogą stworzyć 26 173 miejsc pracy. W pierwszych dniach 2013 r. roku PAIiIZ doprowadziła do rozpoczęcia w Polsce 4 inwestycji o łącznej wartości ponad 157 mln EUR, w wyniku których zatrudnienie znajdzie 1 878 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj