mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PARP wesprze zakłady Ursusa

PARP wesprze zakłady Ursusa

30 września 2013r. Ursus SA zawarł z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o dofinansowanie realizacji projektu „Infrastruktura zaplecza badawczo-rozwojowego dla zapewnienia innowacyjnej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa”.

PARP wesprze zakłady Ursusa
Na podstawie zawartej umowy Ursus otrzyma dofinansowanie przeznaczone na realizację projektu w łącznej kwocie nie przekraczającej 8 mln zł, natomiast całkowity szacunkowy koszt realizacji projektu wyniesie ponad 23,6 mln zł netto.

W wyniku realizacji projektu spółka planuje utworzenie w siedzibie głównej spółki w Lublinie nowoczesnej infrastruktury służącej do prowadzenia prac badawczych i rozwojowych na potrzeby działalności.

Celem projektu jest poprawa standardu infrastruktury przeznaczonej do realizacji prac badawczo-rozwojowych. Poprawa potencjału badawczo-rozwojowego firmy oraz zapewnienie możliwości świadczenia usług B+R dla innych firm i możliwości współpracy z ośrodkami naukowymi. Zakupione i zainstalowane  będzie wyposażenie diagnostyczne do badań pojazdów, wyposażenie komputerowe oraz specjalistyczne oprogramowanie do realizacji prac konstrukcyjnych, badawczych i do analiz inżynierskich. Zakupione będą maszyny i urządzenia do budowy prototypów.

W opinii zarządu zawarcie umowy o dofinansowanie projektu w znaczny sposób przyspieszy realizację zadań w zakresie działalności badawczo-rozwojowej podejmowanych w ramach realizacji strategii spółki, które zwiększą innowacyjność procesów produkcyjnych i  pozwolą na wzrost konkurencyjności oferty spółki.  

Tematy w artykule: pojazdy specjalistyczne

Podobne wiadomości:

Scania: elastycznie i szybko

Scania: elastycznie i szybko

Ciężarówki i Autobusy 2014-04-10

Ursusy w Etiopii

Ursusy w Etiopii

Aktualności 2014-09-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.