mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PARP wesprze zakłady Ursusa

PARP wesprze zakłady Ursusa

30 września 2013r. Ursus SA zawarł z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o dofinansowanie realizacji projektu „Infrastruktura zaplecza badawczo-rozwojowego dla zapewnienia innowacyjnej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa”.

PARP wesprze zakłady Ursusa
Na podstawie zawartej umowy Ursus otrzyma dofinansowanie przeznaczone na realizację projektu w łącznej kwocie nie przekraczającej 8 mln zł, natomiast całkowity szacunkowy koszt realizacji projektu wyniesie ponad 23,6 mln zł netto.

W wyniku realizacji projektu spółka planuje utworzenie w siedzibie głównej spółki w Lublinie nowoczesnej infrastruktury służącej do prowadzenia prac badawczych i rozwojowych na potrzeby działalności.

Celem projektu jest poprawa standardu infrastruktury przeznaczonej do realizacji prac badawczo-rozwojowych. Poprawa potencjału badawczo-rozwojowego firmy oraz zapewnienie możliwości świadczenia usług B+R dla innych firm i możliwości współpracy z ośrodkami naukowymi. Zakupione i zainstalowane  będzie wyposażenie diagnostyczne do badań pojazdów, wyposażenie komputerowe oraz specjalistyczne oprogramowanie do realizacji prac konstrukcyjnych, badawczych i do analiz inżynierskich. Zakupione będą maszyny i urządzenia do budowy prototypów.

W opinii zarządu zawarcie umowy o dofinansowanie projektu w znaczny sposób przyspieszy realizację zadań w zakresie działalności badawczo-rozwojowej podejmowanych w ramach realizacji strategii spółki, które zwiększą innowacyjność procesów produkcyjnych i  pozwolą na wzrost konkurencyjności oferty spółki.  

Tematy w artykule: pojazdy specjalistyczne

Podobne wiadomości:

Ursusy w Etiopii

Ursusy w Etiopii

Aktualności 2014-09-30

Scania: elastycznie i szybko

Scania: elastycznie i szybko

Ciężarówki i Autobusy 2014-04-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.