mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita SA uruchomiła trzeci ciąg polioli. Inwestycja ta pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych tej instalacji. Jest to jeden z najważniejszych, projektów inwestycyjnych w PCC Rokita - zwiększenie produkcji polioli, surowców służących m.in. do wytwarzania pianek poliuretanowych, stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym i meblarskim.

PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita jest jedynym producentem polioli polieterowych (polieterów) w Polsce. Dotychczasowa zdolność produkcyjna wytwórni wynosząca 33 000 t/rok, była niewystarczająca w stosunku do dużego i stale rosnącego zapotrzebowania rynku.

W chwili obecnej trwa rozruch nowej wytwórni polioli. Jest to jedna z najnowocześniejszych linii technologicznych na świecie, która pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych do 63 000 ton/r. Inwestycja ta wpłynie nie tylko na znaczny wzrost obrotów spółki, ale też zwiększy jej konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój branży poliuretanów na świecie (4-5% rocznie) oraz rosnąca liczba ich zastosowań, stwarzają duże możliwości. Wzrost zapotrzebowania na poliuretany przekłada się bezpośrednio na wzrost zainteresowania polieterami, szczególnie dla branży motoryzacyjnej i meblarskiej. Dotychczasowy koszt inwestycji to 23 mln PLN.

"Oddanie do użytku rozbudowanej inwestycji z pewnością zadowoli branżę meblarską i samochodową, a PCC Rokita jeszcze silniej zaakcentuje swój udział w gronie firm mających wpływ na rozwój światowego rynku polioli" - informują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj także:

"POLICE" wchodzą w branżę motoryzacyjną (2006-02-24)

Specjaliści branży filtracyjnej (2006-02-20)

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek (2006-02-08)

Antolin - nowy inwestor w WSSE (2005-05-20)

 

Tematy w artykule: dostawcy dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg, mistrz świata Formuły 1 z 2016, został właśnie menedżerem Roberta Kubicy. Utalentowany niemiecki kierowca zakończył karierę po zwycięskim sezonie, a teraz zajmie się powrotem Polaka do elitarnej serii.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic