mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita SA uruchomiła trzeci ciąg polioli. Inwestycja ta pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych tej instalacji. Jest to jeden z najważniejszych, projektów inwestycyjnych w PCC Rokita - zwiększenie produkcji polioli, surowców służących m.in. do wytwarzania pianek poliuretanowych, stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym i meblarskim.

PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita jest jedynym producentem polioli polieterowych (polieterów) w Polsce. Dotychczasowa zdolność produkcyjna wytwórni wynosząca 33 000 t/rok, była niewystarczająca w stosunku do dużego i stale rosnącego zapotrzebowania rynku.

W chwili obecnej trwa rozruch nowej wytwórni polioli. Jest to jedna z najnowocześniejszych linii technologicznych na świecie, która pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych do 63 000 ton/r. Inwestycja ta wpłynie nie tylko na znaczny wzrost obrotów spółki, ale też zwiększy jej konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój branży poliuretanów na świecie (4-5% rocznie) oraz rosnąca liczba ich zastosowań, stwarzają duże możliwości. Wzrost zapotrzebowania na poliuretany przekłada się bezpośrednio na wzrost zainteresowania polieterami, szczególnie dla branży motoryzacyjnej i meblarskiej. Dotychczasowy koszt inwestycji to 23 mln PLN.

"Oddanie do użytku rozbudowanej inwestycji z pewnością zadowoli branżę meblarską i samochodową, a PCC Rokita jeszcze silniej zaakcentuje swój udział w gronie firm mających wpływ na rozwój światowego rynku polioli" - informują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj także:

"POLICE" wchodzą w branżę motoryzacyjną (2006-02-24)

Specjaliści branży filtracyjnej (2006-02-20)

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek (2006-02-08)

Antolin - nowy inwestor w WSSE (2005-05-20)

 

Tematy w artykule: dostawcy dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.