mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita SA uruchomiła trzeci ciąg polioli. Inwestycja ta pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych tej instalacji. Jest to jeden z najważniejszych, projektów inwestycyjnych w PCC Rokita - zwiększenie produkcji polioli, surowców służących m.in. do wytwarzania pianek poliuretanowych, stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym i meblarskim.

PCC Rokita dla motoryzacji

PCC Rokita jest jedynym producentem polioli polieterowych (polieterów) w Polsce. Dotychczasowa zdolność produkcyjna wytwórni wynosząca 33 000 t/rok, była niewystarczająca w stosunku do dużego i stale rosnącego zapotrzebowania rynku.

W chwili obecnej trwa rozruch nowej wytwórni polioli. Jest to jedna z najnowocześniejszych linii technologicznych na świecie, która pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych do 63 000 ton/r. Inwestycja ta wpłynie nie tylko na znaczny wzrost obrotów spółki, ale też zwiększy jej konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój branży poliuretanów na świecie (4-5% rocznie) oraz rosnąca liczba ich zastosowań, stwarzają duże możliwości. Wzrost zapotrzebowania na poliuretany przekłada się bezpośrednio na wzrost zainteresowania polieterami, szczególnie dla branży motoryzacyjnej i meblarskiej. Dotychczasowy koszt inwestycji to 23 mln PLN.

"Oddanie do użytku rozbudowanej inwestycji z pewnością zadowoli branżę meblarską i samochodową, a PCC Rokita jeszcze silniej zaakcentuje swój udział w gronie firm mających wpływ na rozwój światowego rynku polioli" - informują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj także:

"POLICE" wchodzą w branżę motoryzacyjną (2006-02-24)

Specjaliści branży filtracyjnej (2006-02-20)

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek (2006-02-08)

Antolin - nowy inwestor w WSSE (2005-05-20)

 

Tematy w artykule: dostawcy dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando