mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PIM ocenia towarzystwa ubezpieczeniowe

PIM ocenia towarzystwa ubezpieczeniowe

Polska Izba Motoryzacji podjęła decyzję o przeprowadzeniu akcji - plebiscytu na firmę ubezpieczeniową posiadającą najbardziej przyjazne dla warsztatu i klienta procedury likwidacyjne.

PIM ocenia towarzystwa ubezpieczeniowe
Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w ostatnich miesiącach widać symptomy coraz szerszej walki konkurencyjnej między towarzystwami ubezpieczeniowymi. Coraz to nowe akcje marketingowe ubezpieczycieli powodują, że w środowisku przedsiębiorców motoryzacyjnych coraz głośniej dyskutuje się o tym, które z towarzystw ubezpieczeniowych daje największe nadzieje na zbudowanie w najbliższym czasie, przyjaznych warsztatowi i klientowi procedur w zakresie likwidacji szkody.

Odpowiedź na to pytanie staje się niezwykle cennym aspektem marketingowym i powinna być wykorzystana dla dobra klientów i warsztatów naprawczych. Dlatego Polska Izba Motoryzacji podjęła decyzję o przeprowadzeniu plebiscytu na firmę ubezpieczeniową posiadającą najbardziej przyjazne dla warsztatu i klienta procedury likwidacyjne.
Wybór firmy zostanie dokonany poprzez anonimowe i dobrowolnie wypełniane ankiety. PIM liczy, że warsztaty naprawcze aktywnie włączą się do akcji poprzez wypełnienie ankiet a także skłonienie jak największej ilości swoich klientów do ich wypełnienia.

Ankiety nie są jedynie głosem w plebiscycie - dają one przede wszystkim możliwość wypowiedzenia opinii na temat współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, a także zwrócenia uwagi na zagadnienia problemowe. Dzięki nim każdy zakład naprawczy czy też klient, który miał szkodę komunikacyjną może sam ocenić towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody „Złoty Zderzak” dla najbardziej przyjaznego pod względem likwidacji szkód komunikacyjnych towarzystwa ubezpieczeniowego nastąpi podczas zaplanowanego na 29 marca 2006r. Forum Dyskusyjnego Ubezpieczeń Komunikacyjnych organizowanego w Warszawie przez Polską Izbę Motoryzacji. Forum dyskusyjne pod nazwą „Likwidacja szkód komunikacyjnych - którędy do europejskich standardów?” zgromadzi wybitnych prelegentów - specjalistów w dziedzinie ubezpieczeń komunikacyjnych, od lat zajmujących się problematyką rynku.

Zaproszeni eksperci zaprezentują praktyczne aspekty likwidacji szkód w obliczu nowych regulacji prawnych, przykłady problemów związanych z likwidacją szkód, metody rozstrzygania sporów a także najczęstsze problemy ubezpieczonych. Przedstawione zostaną również pomysły na rozwiązanie problemów branży motoryzacyjnej, poprzez prace nad nowelizacją ustawy ubezpieczeniowej.

Czytaj także:

Współpraca PIM i Ssangyong Poland 2006-02-13
Tematy w artykule: PIM

Podobne wiadomości:

Oto najlepsze OC na rynku

Oto najlepsze OC na rynku

Finanse i prawo 2012-12-06

Najlepszy salon i menedżer rynku dealerskiego

Najlepszy salon i menedżer rynku dealerskiego

Aktualności 2010-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross