mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PIM ocenia towarzystwa ubezpieczeniowe

PIM ocenia towarzystwa ubezpieczeniowe

Polska Izba Motoryzacji podjęła decyzję o przeprowadzeniu akcji - plebiscytu na firmę ubezpieczeniową posiadającą najbardziej przyjazne dla warsztatu i klienta procedury likwidacyjne.

PIM ocenia towarzystwa ubezpieczeniowe
Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w ostatnich miesiącach widać symptomy coraz szerszej walki konkurencyjnej między towarzystwami ubezpieczeniowymi. Coraz to nowe akcje marketingowe ubezpieczycieli powodują, że w środowisku przedsiębiorców motoryzacyjnych coraz głośniej dyskutuje się o tym, które z towarzystw ubezpieczeniowych daje największe nadzieje na zbudowanie w najbliższym czasie, przyjaznych warsztatowi i klientowi procedur w zakresie likwidacji szkody.

Odpowiedź na to pytanie staje się niezwykle cennym aspektem marketingowym i powinna być wykorzystana dla dobra klientów i warsztatów naprawczych. Dlatego Polska Izba Motoryzacji podjęła decyzję o przeprowadzeniu plebiscytu na firmę ubezpieczeniową posiadającą najbardziej przyjazne dla warsztatu i klienta procedury likwidacyjne.
Wybór firmy zostanie dokonany poprzez anonimowe i dobrowolnie wypełniane ankiety. PIM liczy, że warsztaty naprawcze aktywnie włączą się do akcji poprzez wypełnienie ankiet a także skłonienie jak największej ilości swoich klientów do ich wypełnienia.

Ankiety nie są jedynie głosem w plebiscycie - dają one przede wszystkim możliwość wypowiedzenia opinii na temat współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, a także zwrócenia uwagi na zagadnienia problemowe. Dzięki nim każdy zakład naprawczy czy też klient, który miał szkodę komunikacyjną może sam ocenić towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody „Złoty Zderzak” dla najbardziej przyjaznego pod względem likwidacji szkód komunikacyjnych towarzystwa ubezpieczeniowego nastąpi podczas zaplanowanego na 29 marca 2006r. Forum Dyskusyjnego Ubezpieczeń Komunikacyjnych organizowanego w Warszawie przez Polską Izbę Motoryzacji. Forum dyskusyjne pod nazwą „Likwidacja szkód komunikacyjnych - którędy do europejskich standardów?” zgromadzi wybitnych prelegentów - specjalistów w dziedzinie ubezpieczeń komunikacyjnych, od lat zajmujących się problematyką rynku.

Zaproszeni eksperci zaprezentują praktyczne aspekty likwidacji szkód w obliczu nowych regulacji prawnych, przykłady problemów związanych z likwidacją szkód, metody rozstrzygania sporów a także najczęstsze problemy ubezpieczonych. Przedstawione zostaną również pomysły na rozwiązanie problemów branży motoryzacyjnej, poprzez prace nad nowelizacją ustawy ubezpieczeniowej.

Czytaj także:

Współpraca PIM i Ssangyong Poland 2006-02-13
Tematy w artykule: PIM

Podobne wiadomości:

Nominowani do tytułu Menedżera Rynku Dealerskiego 2010

Nominowani do tytułu Menedżera Rynku...

Aktualności 2010-11-08

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Międzynarodowa Konferencja Motoryzacyjna

Finanse i prawo 2010-10-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.