mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą

PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą

W rankingu "Best Managed Companies in CEE 2010" organizowanym przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney, PKN Orlen otrzymał tytuł najlepiej zarządzanej firmy w Polsce.

PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą
Magazyn Euromoney opublikował 6 maja wyniki plebiscytu "Best Managed Companies in Central & Eastern Europe", w ramach którego wybrano najlepiej zarządzane firmy w poszczególnych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Tytuł "Best Managed - Most convincing and coherent strategy in Poland" ("Najlepiej Zarządzana – Najbardziej przekonująca i spójna strategia w Polsce") przyznano firmie PKN Orlen.

- Wyróżnienie PKN Orlen w tej kategorii utwierdza nas w przekonaniu o słuszności działań zapoczątkowanych przez spółkę jeszcze w 2008 r. i pokazuje, że jako firma potrafiliśmy znaleźć właściwą drogę w trudnych warunkach gospodarczego spowolnienia. Nagroda ta jest dla nas tym cenniejsza, że o pozycji firm w konkursie decydują w głosowaniu analitycy i eksperci z poszczególnych rynków, a więc profesjonaliści, posiadający odpowiednie kompetencje i wiedzę niezbędną do rzetelnej oceny jakości zarządzania w spółkach – powiedział Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN Orlen.

Nagrody "Best Managed Companies in CEE" przyznawane są przez Euromoney od 2005 roku. W obecnej edycji plebiscytu udział wzięło 71 analityków i ekspertów  reprezentujących duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe specjalizujące się w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach ankiety respondenci zostali poproszeni o wytypowanie 3 przedsiębiorstw wyróżniających się w każdej z konkursowych kategorii.

- Tytuł najlepiej zarządzanej polskiej spółki w kryzysowym roku 2009 ma szczególną wagę. Jasna i czytelna wizja działania firmy, sięgająca poza okres dekoniunktury i pozwalająca na konsekwentną realizację strategicznych planów i zamierzeń , jest niezwykle ważna w starciu z zewnętrznymi problemami  – dodał prezes PKN Orlen.
Tematy w artykule: Orlen rynek polski nagroda

Podobne wiadomości:

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Aktualności 2017-10-03

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Aktualności 2015-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.