mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą

PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą

W rankingu "Best Managed Companies in CEE 2010" organizowanym przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney, PKN Orlen otrzymał tytuł najlepiej zarządzanej firmy w Polsce.

PKN Orlen najlepiej zarządzaną polską firmą
Magazyn Euromoney opublikował 6 maja wyniki plebiscytu "Best Managed Companies in Central & Eastern Europe", w ramach którego wybrano najlepiej zarządzane firmy w poszczególnych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Tytuł "Best Managed - Most convincing and coherent strategy in Poland" ("Najlepiej Zarządzana – Najbardziej przekonująca i spójna strategia w Polsce") przyznano firmie PKN Orlen.

- Wyróżnienie PKN Orlen w tej kategorii utwierdza nas w przekonaniu o słuszności działań zapoczątkowanych przez spółkę jeszcze w 2008 r. i pokazuje, że jako firma potrafiliśmy znaleźć właściwą drogę w trudnych warunkach gospodarczego spowolnienia. Nagroda ta jest dla nas tym cenniejsza, że o pozycji firm w konkursie decydują w głosowaniu analitycy i eksperci z poszczególnych rynków, a więc profesjonaliści, posiadający odpowiednie kompetencje i wiedzę niezbędną do rzetelnej oceny jakości zarządzania w spółkach – powiedział Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN Orlen.

Nagrody "Best Managed Companies in CEE" przyznawane są przez Euromoney od 2005 roku. W obecnej edycji plebiscytu udział wzięło 71 analityków i ekspertów  reprezentujących duże banki, firmy konsultingowe oraz instytuty naukowe specjalizujące się w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach ankiety respondenci zostali poproszeni o wytypowanie 3 przedsiębiorstw wyróżniających się w każdej z konkursowych kategorii.

- Tytuł najlepiej zarządzanej polskiej spółki w kryzysowym roku 2009 ma szczególną wagę. Jasna i czytelna wizja działania firmy, sięgająca poza okres dekoniunktury i pozwalająca na konsekwentną realizację strategicznych planów i zamierzeń , jest niezwykle ważna w starciu z zewnętrznymi problemami  – dodał prezes PKN Orlen.
Tematy w artykule: Orlen rynek polski nagroda

Podobne wiadomości:

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Aktualności 2015-12-08

Sprzedaż nowych aut w Polsce - najlepszy czerwiec od lat

Sprzedaż nowych aut w Polsce - najlepszy...

Aktualności 2015-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości
Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości
Rzadko kiedy zdarza się, żeby w ofercie brytyjskiej marki pojawiły się aż dwa modele sygnowane logo słynnej pracowni stylistycznej.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic