mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > POL-ORSA - przebojem na rynki

POL-ORSA - przebojem na rynki

Po kilkunastu latach działalności firma Pol-Orsa z Żar urosła do rangi jednej z największych firm w branży tkanin (m.in. na potrzeby motoryzacji) w Polsce. Spółka należąca do włoskiej grupy Orsa ukierunkowuje swoje działania na rynki krajowy i zagraniczne z przewidywanym podwojeniem produkcji do 2008 roku. Firma planuje także budowę nowej fabryki na Ukrainie.

POL-ORSA - przebojem na rynki

W 2004 roku Pol-Orsa, rozpoczęła budowę dwóch nowych zakładów na terenie Żar. Inwestycja o wartości ponad 15 mln zł skierowana była do nowego odbiorcy - branży motoryzacyjnej. Dzięki rozwojowi spółki produkcja tkanin zwiększyła się z 250 do 350 tys. m bieżących. Inwestycja ta daje także możliwość produkcji dla wyższej klasy samochodów.

Jedną ze spółek córek jest firma Apo-Tessile, która w okresie najbliższych lat (2006-2008) zaplanowała odnowę parku maszynowego co wpłynie na rozwój produktów z działami projektowania Fiata, Opla i Forda. Firma ma w przygotowaniu nowoczesne dzianiny i plusze.

W skład grupy wchodzą także inne firmy zlokalizowane w Polsce: OR-SAT w Żarach - producent samochodowych daszków przeciwsłonecznych, osłon dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego, BZWF - MOTOR z Ozorkowa - producent płatów drzwiowych, tablic rozdzielczych, podsufitek, dywaników oraz ORSA - MOTO również z Ozorkowa (producent specjalistycznych włóknin technicznych, preformowane elementy wystroju wnętrz samochodowych tj. dywanów podłogowych i bagażnikowych, pokryć drzwi i nakoli).

POL-ORSA Sp. z o.o. powstała w 1991 roku, jako oddział włoskiej firmy ORSA, należącej do notowanej na giełdzie w Mediolanie Grupy Crespi. Grupa działa w różnorodnych sektorach, począwszy od produkcji sztucznej skóry dla przemysłu obuwniczego, skórzanego, odzieżowego poprzez produkcję pianek poliuretanowych, włóknin filco-podobnych, tkanin tradycjonalnych i dzianin dla przemysłu samochodowego i meblowego, do dywaników samochodowych i materaców. Niezależnie od zakładów w Polsce, ORSA posiada zakłady na terenie Włoch, Wenezueli i Chin.

Przeczytaj także:

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie (2006-04-06)

Sprężyny z Siedlec (2006-05-29)

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena (2006-03-20)


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.