mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > POZnań Gran Turismo Polonia 2009

POZnań Gran Turismo Polonia 2009

Po raz kolejny do Poznania zjechały najszybsze, najrzadsze i… najdroższe samochody z całego świata. Wszystko po to, by w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2009 wziąć w udział w organizowanym w stolicy Wielkopolski: POZnań Gran Turismo Polonia 2009.

POZnań Gran Turismo Polonia 2009
Rosnąca z roku na rok popularność imprezy oraz zaangażowanie Poznańskich włodarzy przełożyło się na tegoroczne wzbogacenie formuły GT Polonia. Parada ulicami Poznania, uroczyste otwarcie na parkingu Centrum Kultury Zamek, publiczna prezentacja pojazdów, czy pokaz możliwości samochodów na zamkniętych fragmentach ulic – to tylko wybrane elementy, które pozwoliły uatrakcyjnić zamknięte do tej pory wydarzenie. Dzięki temu, tłumnie przybyli widzowie mieli możliwość podziwiania z bliska dzieł inżynierskich geniuszy z takich stajni jak Porsche, Lamborghini, czy Ferrari.

Po zakończeniu części otwartej uczestnicy tradycyjnie udali się na Tor Poznań, gdzie podczas trzydniowego, zamkniętego spotkania, mieli możliwość wykorzystania potencjału swoich samochodów oraz doskonalenia techniki jazdy. Często to jedyna okazja wykorzystania w pełni możliwości aut, które mogą rozwijać prędkości przekraczające 300 km/h!

Niezwykle wymagające maszyny potrzebują obsługi i serwisu mechanicznego na najwyższym poziomie. Od 1. edycji imprezy supersamochodami zajmują się wyłącznie Polscy mechanicy: – "To wspaniałe uczucie móc dbać o te pojazdy. Tutaj żaden samochód nie jest taki sam, a każdy przypadek wyjątkowy" – mówi Krzysztof Pogorzelec, właściciel firmy AUTIM serwisującej maszyny uczestników – "Samochody jakie tutaj przyjeżdżają to niezwykle zaawansowane konstrukcje wymagające profesjonalnego serwisu. Stawiamy na sprawdzone w poprzednich edycjach narzędzia NEO i nasze doświadczenie" – podsumowuje z uśmiechem Pan Krzysztof.

Polscy mechanicy to tylko jeden wielu pozytywnych akcentów tej imprezy. Za sprawą organizatorów (Peter Ternström i Vitall Marketing Events) impreza dorobiła się rangi wydarzenia europejskiego. Zaowocowało to zgłoszeniem na listę uczestników ponad 70 samochodów! Najliczniej reprezentowane były Porsche, Lamborghini oraz Ferrari, ale nie zabrakło również takich unikatów jak: AC Cobra, Ford GT40, czy Ferrari California, które polscy fani motoryzacji znają jedynie z gazet i programu Top Gear.
Tematy w artykule: Gran Turismo Polonia

Podobne wiadomości:

Czas na Gran Turismo Polonia

Czas na Gran Turismo Polonia

Samochody luksusowe 2015-07-03

Gran Turismo Polonia 2015 już za nami

Gran Turismo Polonia 2015 już za nami

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?