mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PRO-CARS stawia na inwestycje

PRO-CARS stawia na inwestycje

Mieszcząca się w Tychach Firma Pro-Cars umacnia pozycję na rynku producentów branży motoryzacyjnej w kraju i za granicą. Zaufanie klientów budzą inwestycje w nowoczesne technologie, bazę maszynową oraz zaplecze produkcyjno-magazynowe.

Firma PRO-CARS działa od 1991 roku i zatrudnia obecnie ponad 200 osób do produkcji części  dla przemysłu motoryzacyjnego.  Firma współpracuje z markami o światowej renomie m.in.: Fiat, Isuzu, Tenneco Automotive, Delphi, Valeo, GM Opel, BMW. Asortyment naszej firmy obejmuje małe i średnie, stalowe i aluminiowe części tłoczone, takie jak wsporniki do silników i podwozi oraz aluminiowe i stalowe osłony cieplne do układów wydechowych. Pozostałe projekty obejmują przykładowo produkcję: siedzisk sprężyn, metalowych elementów ramion wycieraczek, produkcję pedałów hamulcowych oraz misek olejowych.

Technologia produkcji oparta jest na procesach tłoczenia, zgrzewania i spawania. Ofertę uzupełniają również pokrycia: kataforetyczne, proszkowe i elektrolityczne, realizowane w ramach kooperacji z naszymi dostawcami.
 
Utrzymanie konkurencyjności w branży automotive wymaga ciągłego inwestowania. Firma rozszerza więc zakres działalności, unowocześniając park technologiczny. Łączne nakłady na obiekty produkcyjno-magazynowe oraz nowe maszyny wyniosły w okresie ostatnich 3 lat ponad 25 min zł. Pro-Cars skutecznie korzysta z dotacji europejskich. W ramach programów unijnych otrzymał łącznie już ok. 3,1 min zł.

Przeczytaj także:

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic (2007-03-22)

Teksid rozszerza produkcję (2007-02-28)

Zakład Delphi w Tychach zostanie sprzedany (2007-02-05)

Tenneco w Rybniku (2006-08-22)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.