mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PRO-CARS stawia na inwestycje

PRO-CARS stawia na inwestycje

Mieszcząca się w Tychach Firma Pro-Cars umacnia pozycję na rynku producentów branży motoryzacyjnej w kraju i za granicą. Zaufanie klientów budzą inwestycje w nowoczesne technologie, bazę maszynową oraz zaplecze produkcyjno-magazynowe.

Firma PRO-CARS działa od 1991 roku i zatrudnia obecnie ponad 200 osób do produkcji części  dla przemysłu motoryzacyjnego.  Firma współpracuje z markami o światowej renomie m.in.: Fiat, Isuzu, Tenneco Automotive, Delphi, Valeo, GM Opel, BMW. Asortyment naszej firmy obejmuje małe i średnie, stalowe i aluminiowe części tłoczone, takie jak wsporniki do silników i podwozi oraz aluminiowe i stalowe osłony cieplne do układów wydechowych. Pozostałe projekty obejmują przykładowo produkcję: siedzisk sprężyn, metalowych elementów ramion wycieraczek, produkcję pedałów hamulcowych oraz misek olejowych.

Technologia produkcji oparta jest na procesach tłoczenia, zgrzewania i spawania. Ofertę uzupełniają również pokrycia: kataforetyczne, proszkowe i elektrolityczne, realizowane w ramach kooperacji z naszymi dostawcami.
 
Utrzymanie konkurencyjności w branży automotive wymaga ciągłego inwestowania. Firma rozszerza więc zakres działalności, unowocześniając park technologiczny. Łączne nakłady na obiekty produkcyjno-magazynowe oraz nowe maszyny wyniosły w okresie ostatnich 3 lat ponad 25 min zł. Pro-Cars skutecznie korzysta z dotacji europejskich. W ramach programów unijnych otrzymał łącznie już ok. 3,1 min zł.

Przeczytaj także:

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic (2007-03-22)

Teksid rozszerza produkcję (2007-02-28)

Zakład Delphi w Tychach zostanie sprzedany (2007-02-05)

Tenneco w Rybniku (2006-08-22)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.