mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA: Hybrydowy Diesel musi poczekać

PSA: Hybrydowy Diesel musi poczekać

Na skutek blokady dofinansowań z budżetu państwa francuski koncern PSA Peugeot Citroen zmuszony jest do przesunięcia terminu wprowadzenia do seryjnej sprzedaży aut wyposażonych w kombinacyjne silniki wysokoprężne połączone z technologią hybrydową.

PSA: Hybrydowy Diesel musi poczekać
Przyjazne środowisku pojazdy francuskiego koncernu PSA miały pojawić się w powszechnej sprzedaży w 2010 roku. Dieslowo-hybrydowa strategia masowej sprzedaży została jednak wyhamowana przez państwo francuskie. Według wstępnych planów każdy kto nabyłby samochód marek Peugeot lub Citroen z nowoczesnymi silnikami otrzymałby od państwa dotację do zakupu takiego modelu w wysokości 2000 euro i byłby zwolniony z części podatków.

Póki co jednak tak się nie stanie. Rząd Francji narazie wycofał się z pomysłu dofinansowań. Hybrydowe diesle ze względu na swoją wyższą cenę pojawią się zatem najpierw w modelach klasy premium. Modele masowe będą musiały poczekać na swoją kolej do momentu kiedy technologia produkcji takich jednostek okaże się tańsza i nie będzie znacząco wpływać na ceny mniejszych aut. Póki co nie jest wiadomo, który z modeli koncernu PSA będzie oferowany z ekologicznym dieslami.

Równolegle do planu wprowadzenia "pełnych" wysokoprężnych hybryd francuski producent zamierza realizować proces wdrażania tzw. "micro-hybryd", który dierżyć będą tylko niewielką część rozwiązań ograniczających spalanie. Pierwsze tego typu auta, wyposażone powszechnie chociażby w system Start-Stopp, automatycznie gaszący silnik np. przy postoju na światłach, zaczną pojawiać się już nieporównywalnie częśćiej niż do tej pory, tak by do 2012 roku PSA mogło osiągnąć zakładane cele sprzedażowe, ustalone na 1,6 mln sztuk.
Tematy w artykule: napęd hybrydowy hybryda diesel

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji
A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech