mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA: Hybrydowy Diesel musi poczekać

PSA: Hybrydowy Diesel musi poczekać

Na skutek blokady dofinansowań z budżetu państwa francuski koncern PSA Peugeot Citroen zmuszony jest do przesunięcia terminu wprowadzenia do seryjnej sprzedaży aut wyposażonych w kombinacyjne silniki wysokoprężne połączone z technologią hybrydową.

PSA: Hybrydowy Diesel musi poczekać
Przyjazne środowisku pojazdy francuskiego koncernu PSA miały pojawić się w powszechnej sprzedaży w 2010 roku. Dieslowo-hybrydowa strategia masowej sprzedaży została jednak wyhamowana przez państwo francuskie. Według wstępnych planów każdy kto nabyłby samochód marek Peugeot lub Citroen z nowoczesnymi silnikami otrzymałby od państwa dotację do zakupu takiego modelu w wysokości 2000 euro i byłby zwolniony z części podatków.

Póki co jednak tak się nie stanie. Rząd Francji narazie wycofał się z pomysłu dofinansowań. Hybrydowe diesle ze względu na swoją wyższą cenę pojawią się zatem najpierw w modelach klasy premium. Modele masowe będą musiały poczekać na swoją kolej do momentu kiedy technologia produkcji takich jednostek okaże się tańsza i nie będzie znacząco wpływać na ceny mniejszych aut. Póki co nie jest wiadomo, który z modeli koncernu PSA będzie oferowany z ekologicznym dieslami.

Równolegle do planu wprowadzenia "pełnych" wysokoprężnych hybryd francuski producent zamierza realizować proces wdrażania tzw. "micro-hybryd", który dierżyć będą tylko niewielką część rozwiązań ograniczających spalanie. Pierwsze tego typu auta, wyposażone powszechnie chociażby w system Start-Stopp, automatycznie gaszący silnik np. przy postoju na światłach, zaczną pojawiać się już nieporównywalnie częśćiej niż do tej pory, tak by do 2012 roku PSA mogło osiągnąć zakładane cele sprzedażowe, ustalone na 1,6 mln sztuk.
Tematy w artykule: napęd hybrydowy hybryda diesel

Podobne wiadomości:

Co wybrać - diesel czy benzyna?

Co wybrać - diesel czy benzyna?

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-09-06

Lexus RX 400h - PoSUV z prądem

auto motor i sport 0000-00-00

Koncern Toyoty stał się liderem nie tylko w projektowaniu, ale i w sprzedaży aut z napędem hybrydowym. Po sukcesie Priusa, napęd spalinowo-elektryczny uznano za godny także marki Lexus - na początek trafił do SUV-a RX 400h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.