mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA będzie ograniczać koszta

PSA będzie ograniczać koszta

Do 2010 roku francuski koncern PSA Peugeot Citroen chce ograniczyć swoje koszty, które nie są powiązane bezpośrednio z produkcją, nawet o 30 procent. Na rynku ma się pojawić zaś w sumie sześć nowych modeli obu francuskich marek.

Łącznie, po wprowadzeniu na rynek sześciu nowych modeli, grupa PSA będzie miała w swojej gamie aż 41 różnych modeli. O planach na najbliższe cztery lata poinformował na spotkaniu z akcjonariuszami prezes grupy PSA, Christian Streiff. Nowe samochody w ofercie mają pomóc powrócić francuskiemu koncernowi na ścieżkę wzrostu oraz rentowności.
 
Zasadniczym jednak punktem programu naprawczego CAP 2010 ma być znaczna redukcja kosztów, szczególnie tych nie związanych bezpośrednio z produkcją. Specjalnie w tym celu powołanych zostało 10 grup roboczych, które miały prześledzić wszystkie aspekty działalności firmy i wybrać te, w których możliwa jest szybka poprawa. Jednym z elementów tego planu jest już decyzja o zwolnieniu aż 4.800 pracowników we francuskich zakładach PSA.
 
Powodem do dość drastycznych kroków były słabe wyniki w 2006 roku, szczególnie na najważniejszych europejskich rynkach. W sumie grupa PSA sprzedała łącznie 3,4 mln aut, o 0,7 procent mniej niż rok wcześniej. Wprawdzie ubiegły rok zamknął się zyskiem, jednak 176 mln euro było wynikiem gorszym aż o 83 procent od wyniku uzyskanego w 2005 roku.
 
Czytaj także:

PSA będzie zwalniać (2007-04-27)

 
 

 

Tematy w artykule: PSA

Podobne wiadomości:

Peugeot i Citroen nareszcie z zyskiem

Peugeot i Citroen nareszcie z zyskiem

Aktualności 2015-07-30

Citroen i Peugeot będą podawać rzeczywiste spalanie

Citroen i Peugeot będą podawać rzeczywiste...

Aktualności 2016-03-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.