mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA będzie zwalniać

PSA będzie zwalniać

Słabsze wyniki finansowe wymusiły na władzach Grupy PSA Peugeot Citroen przeprowadzenie restrukturyzacji. Jednak zwolnionych zostanie niecałe 5 tys. pracowników, o połowę mniej niż pierwotnie zakładano.

Dyrektor zarządzający francuskiego koncernu, Christian Streiff, zapowiedział, że firma będzie zmuszona do pożegnania się z 4.800 pracownikami zatrudnionymi w różnych obszarach działalności koncernu. A jeszcze na początku tego miesiąca w mediach pojawiały się pogłoski, iż pracę w PSA straci łącznie nawet 10 tys. pracowników.

Z pewnością na zmianę decyzji duży wpływ mogła mieć poprawa wyników w pierwszym kwartale roku. W miesiącach od stycznia do marca obroty Grupy PSA wzrosły o 6,5 procent do 14,9 mld euro. Poprawa wyników koncernu mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie kolejny spadek sprzedaży na kluczowych rynkach zachodniej Europy. Łącznie marki Peugeot i Citroen sprzedały o 1,6 procent mniej samochodów, co przyczyniło się do spadku udziału w rynku z 14,4 do 14,3 procent.

Tak duża restrukturyzacja jest wynikiem spadających zysków oraz sprzedaży, przy jednoczesnym wzroście o 10 procent kosztów zatrudnienia pracownika. 9 maja ma dojść do spotkania szefów związków zawodowych, którzy mają uzgodnić swoje stanowisko w tej sprawie.

Obecna restrukturyzacja nie będzie się wiązała za to z zamknięciem żadnej fabryki, mimo iż francuski koncern boryka się z nadprodukcją. Ważną częścią obniżania kosztów produkcji mają być także oszczędności na dostawach części od dostawców.

Czytaj także:
Koniec negocjacji PSA - Proton (2007-03-09)

PSA potroi produkcję na Słowacji (2007-02-28)

Komentuj:

~kornel 2007-04-27

407 i 607 to perfekcja i luksus na kołach

~falling stones 2007-04-27

Citroeny sa okropnie brzydkie,do tanich nie naleza,wiec czemu tu sie dziwic,to samo z peugeotem ktory lepszy tez nie jest.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando