mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA na małym plusie

PSA na małym plusie

Francuski koncern PSA Peugeot Citroen odnotował w pierwszej połowie 2006 roku mały choć dodatni bilans handlowy. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. na rynek trafiło ponad 1 764 000 samochodów tego producenta.

PSA na małym plusie
Wynik sprzedanych aut pozwolił na zanotowanie drobnego wzrostu o 0,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Mimo spadku zainteresowania samochodów Peugeot i Citroen w Europie Zachodniej PSA zyskało znacznie w pozostałych regionach świata.

W ogólnym bilansie Citroen sprzedał w badanym okresie o 5,1% samochodów więcej, co daje 763 000 sztuk. Dzięki temu udało się również pokryć straty jakie zanotował Peugeot. W przypadku tej drugiej marki nastąpił spadek o 2,6% ale sprzedaż i tak utrzymuje się na poziomie około 1 000 000 aut.

Sytuacja Peugeota może się jednak zmienić dzięki modelowi 207. PSA odnotowało bowiem poprawę wizerunku lwiej marki zaraz po debiucie małego Peugeota w drugim kwartale bieżącego roku. Ponadto jak pokazują statystyki większe zainteresowanie nowymi samochodami przypada na drugą połowę roku i tutaj Francuzi liczą na poprawienie dotychczasowego bilansu.

Czytaj także:

Nowości Citroena 2006-06-30

207 za 40.800 2006-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.