mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA negocjuje z Protonem

PSA negocjuje z Protonem

Francuski koncern PSA Peugeot Citroen planuje zawarcie bliższego partnerstwa z malezyjskim producentem samochodów, firmą Proton. W Paryżu przedstawiciele obu firm podpisali w tym celu list intencyjny.

Teraz, przez najbliższych kilka miesięcy eksperci obu firm będą badali, czy ewentualna współpraca przyniesie oczekiwane korzyści. Ewentualna współpraca miałaby obejmować szereg różnych dziedzin: od wspólnego prokektowania samochodów, poprzez ich wytwarzanie, aż po sprzedaż. Początkowym obszarem, na którym przyjdzie działać obu koncernom będzie region Azji Południowo-Wschodniej, z możliwością jednak rozszerzenia go w dalszej przyszłości o kolejne regiony.

Głównym celem, jaki stawia sobie malezyjski Proton, to zdobycie najnowszej technologii oraz doświadczenia w takich obszarach jak projektowanie oraz produkcja. Z kolei grupa PSA liczy na zdobycie nowych rynków sprzedaży na kontynencie azjatyckim. Nawiązanie współpracy z firmą Proton wpisuje się w strategię rozwoju francuskiego koncernu, która zakłada bliższe partnerstwa z innymi producentami.

Czytaj także:
Mitsubishi i Proton rozszerzają współpracę (2006-02-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport