mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA negocjuje z Protonem

PSA negocjuje z Protonem

Francuski koncern PSA Peugeot Citroen planuje zawarcie bliższego partnerstwa z malezyjskim producentem samochodów, firmą Proton. W Paryżu przedstawiciele obu firm podpisali w tym celu list intencyjny.

Teraz, przez najbliższych kilka miesięcy eksperci obu firm będą badali, czy ewentualna współpraca przyniesie oczekiwane korzyści. Ewentualna współpraca miałaby obejmować szereg różnych dziedzin: od wspólnego prokektowania samochodów, poprzez ich wytwarzanie, aż po sprzedaż. Początkowym obszarem, na którym przyjdzie działać obu koncernom będzie region Azji Południowo-Wschodniej, z możliwością jednak rozszerzenia go w dalszej przyszłości o kolejne regiony.

Głównym celem, jaki stawia sobie malezyjski Proton, to zdobycie najnowszej technologii oraz doświadczenia w takich obszarach jak projektowanie oraz produkcja. Z kolei grupa PSA liczy na zdobycie nowych rynków sprzedaży na kontynencie azjatyckim. Nawiązanie współpracy z firmą Proton wpisuje się w strategię rozwoju francuskiego koncernu, która zakłada bliższe partnerstwa z innymi producentami.

Czytaj także:
Mitsubishi i Proton rozszerzają współpracę (2006-02-03)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic