mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA nie chce walki cen

PSA nie chce walki cen

Francuski koncern PSA, produkujący auta Citroen oraz Peuegot nie zamierza brać udziału w walce cen z konkurentami przez obniżanie wartości swoich samochodów. Według szefa PSA - Jean Martina Folza, rozsądniejsze jest ograniczenie produkcji.

PSA nie chce walki cen

Pod koniec ubiegłego tygodnia koncern PSA poinformował o ograniczeniu produkcji swoich samochodów w drugiej połowie br. z 1,32 do 1,21 miliona egzemplarzy. Jeden z najlepiej sprzedających się modeli Peugeot 206 produkowany jest już od siedmiu lat i musi walczyć z dużo młodszymi rywalami w swojej klasie, chociażby Renault Clio czy Fiat Punto.

Następca popularnej „dwieścieszóstki”, model 207 najprędzej pojawi się w przyszłym roku. Według nieoficjalnych informacji, które krążą wokół Peugeot wynika, że pomimo następcy seria 206 będzie produkowana nadal.

„Nie będziemy obniżać cen swoich produktów. Koncern musi utrzymywać swoją rentowność, dlatego też lepszym wyjściem jest ograniczenie produkcji.” – powiedział w wywiadzie dla Financial Times Deutschland, Jean Martin Folz, szef koncernu PSA. „Aby utrzymać klientów trzeba oferować nowe modele i to właśnie robimy” – dodał na zakończenie Folz.

W konsekwencji obniżenia wydajności produkcji PSA prawdopodobnie zmniejszy także produkcję modelu 1007 w zakładach w Poissy pod Paryżem. Z 550 pracownikami koncern PSA Citroen Peugeot nie przedłużył konktraktów. Seria 1007 produkowana była w tej fabryce od początku roku.

Czytaj także:
Fala awarii w Niemczech 2005-10-28

Ford oraz PSA kontynuują współpracę2005-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.