mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PSA potroi produkcję na Słowacji

PSA potroi produkcję na Słowacji

W tym roku w należącej do francuskiego koncernu PSA Peugeot Citroen słowackiej fabryce niedaleko Trnavy ponad trzykrotnie zostanie zwiększona produkcja. Najpóźniej do 2010 r. wytwarzany będzie też w niej nowy model.

PSA potroi produkcję na Słowacji

W czerwcu ubiegłego roku w Trnavie ruszyła produkcja modelu 207 . Do końca roku łącznie fabrykę opuściło 51 tys. aut. W tym francuska firma zakłada, że linie montażowe opuści ok. 180 tys. pojazdów. Dzienna produkcja ma zwiększyć się z 700 do 834 aut. Maksymalna zdolność produkcyjna zakładów na Słowacji wynosi wręcz 300 tys. aut (87 aut na godzinę przy obecnych 55/godz.), jednak jak na razie aż tak duża produkcja nie jest potrzebna. Być może wprowadzenie do produkcji w Trnavie nowego modelu, o którym przedstawiciele firmy nie chcą zdradzić żadnych sczegółów, będzie się wiązało z dalszym wzrostem produkcji.
 
Słowacki przemysł motoryzacyjny, który jeszcze do niedawna zdominowany był niemal wyłącznie przez koncern Volkswagen (w tym roku VW wyprodukuje 236 tys. aut na Słowacji), obecnie bardzo szybko się rozwija. Inwestycje PSA oraz Kia w nowe fabryki spowodowały, że to właśnie Słowacja jest światowym liderem w liczbie wyprodukowanych aut na jednego mieszkańca. Do 2012 roku roczna produkcja samochodów ma wzrosnąć do 840 tys. egzemplarzy.
 
Czytaj TEST Peugeota 207
 
Zobacz więcej o modelu Peugeot 207

 
 
 

 

Tematy w artykule: Autonews

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.