mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PTC nawala w Volvo S80

PTC nawala w Volvo S80

PTC (ang. Positive Thermal Coefficient) to dodatkowa nagrzewnica elektryczna instalowana w niektórych wersjach najnowszej wersji S80. W związku z koniecznością zdiagnozowania usterki Volvo wzywa właśnie kierowców do serwisów.

PTC nawala w Volvo S80

Układ PTC dostępny jest wyłącznie w wersjach z silnikami o zapłonie samoczynnym 2.4D/163KM oraz D5/185KM, a jego zadaniem jest wspomaganie układu ogrzewania wnętrza do momentu osiągnięcia przez silnik temperatury ekploatacyjnej. W pewnych okolicznościach zwarcie w PTC może spowodować upływ prądu z akumulatora i w efekcie jego zupełne rozładowanie, w wyniku czego niemożliwe jest uruchomienie samochodu. W Polsce akcja przywoławcza obejmie 98 samochodów Volvo S80, model 2007 posiadających PTC.

Tymczasowa naprawa polegać będzie na rozłączeniu PTC. Ponieważ w wyniku tego skuteczność ogrzewania wnętrza samochodów, w fazie nagrzewania się silnika, może się nieznacznie pogorszyć, Volvo Car Corporation określi, w najszybszym możliwym czasie, termin prac mających na celu przywrócenia pełnej skuteczności ogrzewania. Likwidacja usterki - rozłączenie PTC potrwa około 40 minut w dowolnie wybranym autoryzowanym salonie Volvo. Koszty poniesie wyłącznie Volvo Car Corporation.

Zobacz galerię zdjęć Volvo S80

"Naszym priorytetem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkownikom samochodów Volvo. Możliwość wystąpienia usterki jest dla nas zawsze sygnałem do podjęcia natychmiastowych działań mających na celu jej wyeliminowanie. Akcje serwisowe są w takich przypadkach oczywiste" – mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor PR i Marketingu w Volvo Auto Polska.

Na świecie nie odnotowano żadnego zdarzenia, w którym wystąpienie usterki spowodowanej przez zwarcie w dodatkowej nagrzewnicy elektrycznej PTC spowodowałoby zagrożenie zdrowia lub życia.

Zobacz więcej o Volvo S80

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S80 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo S80

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando