mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PWRC: Zabrakło 1 punktu

PWRC: Zabrakło 1 punktu

Dramatyczna pogoń za rywalami, 3. miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii i 15 kolejnych punktów na koncie Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka to rezultat czterodniowych zmagań na walijskich trasach. Niestety zabrakło 1 punktu, aby obronić 3. miejsce podium, które zajmowała przed ostatnią rundą jedyna polska załoga startująca w pełnym cyklu Mistrzostw Świata.

PWRC: Zabrakło 1 punktu
Na skutek awarii elektroniki w samochodzie na piątkowej dojazdówce do Parc Ferme załoga LOTOS Dynamic Rally Team otrzymała 10 minut kary i spadła z zajmowanego 2. na 10. miejsce w PWRC. Świetna jazda na sobotnich i niedzielnych odcinkach zagwarantowała awans z 10. na 3. miejsce w stawce. Niestety zabrakło czasu, aby odrobić brakujące minuty dzielące Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka od tytułu wicemistrzowskiego.

W Rajdzie Wielkiej Brytanii zwyciężył Patrik Flodin przed Martinem Semeradem +5:43.8 i Michałem Kościuszko +12:14.7.
"Podczas niedzielnego, ostatniego etapu rajdu pomyślałem, że to nie może się tak skończyć. Musimy walczyć do końca i być na podium tego rajdu. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Cisnęliśmy do ostatniego kilometra. Wygraliśmy wszystkie odcinki w drugiej pętli i znaleźliśmy się na trzecim w tym sezonie podium" - powiedział na mecie Michał Kościuszko.
"Niestety na koniec sezonu jesteśmy na 4. miejscu. W walce o tytuł wicemistrzowski niestety zatrzymała nas już w piątek awaria elektroniki. To był mój pierwszy sezon startów w PWRC. Bardzo szybko udało się nam zaadoptować do startów w nowym dla nas samochodzie. Pokazaliśmy bardzo dobrą prędkość, wygrywaliśmy odcinki i zawsze walczyliśmy do ostatniego kilometra. Myślę, że w przyszłym roku będzie już tylko lepiej i mogę zapewnić, że powalczę o tytuł Mistrza Świata" – zakończył polski kierowca.

Załoga LOTOS Dynamic Rally Team w tegorocznym sezonie startowała w Rajdzie Portugalii, Argentyny, Finlandii, Australii, Katalonii i Wielkiej Brytanii. Pomimo rewelacyjnej jazdy w Rajdzie Portugalii i Argentyny z powodu awarii technicznych Michał i Maciek zajmowali w klasyfikacji dopiero dalekie 13. miejsce. 2. Miejsce w Rajdzie Australii i 2. w Rajdzie Katalonii po pasjonującej walce z Patrikiem Flodinem pozwoliły polskiej załodze w Mistrzostwach Świata awansować do strefy medalowej i podjąć na Rajdzie Wielkiej Brytanii walkę o wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej PWRC. Niestety awaria samochodu zniweczyła plany Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka.

Tabela końcowa sezonu 2011 PWRC:

1. Hayden Paddon - 104 p.
2. Patrik Flodin - 84
3. Martin Semerad - 69
4. Michał Kościuszko - 68
5. Benito Guerra - 47
6. Valeriy Gorban - 44
7. Oleksan Saliuk - 41
8. Nicholas Fuchs - 39
9. Dmitry Tagirov - 35
10.Jukka Ketomaki - 30

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.