mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PWRC: Zabrakło 1 punktu

PWRC: Zabrakło 1 punktu

Dramatyczna pogoń za rywalami, 3. miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii i 15 kolejnych punktów na koncie Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka to rezultat czterodniowych zmagań na walijskich trasach. Niestety zabrakło 1 punktu, aby obronić 3. miejsce podium, które zajmowała przed ostatnią rundą jedyna polska załoga startująca w pełnym cyklu Mistrzostw Świata.

PWRC: Zabrakło 1 punktu
Na skutek awarii elektroniki w samochodzie na piątkowej dojazdówce do Parc Ferme załoga LOTOS Dynamic Rally Team otrzymała 10 minut kary i spadła z zajmowanego 2. na 10. miejsce w PWRC. Świetna jazda na sobotnich i niedzielnych odcinkach zagwarantowała awans z 10. na 3. miejsce w stawce. Niestety zabrakło czasu, aby odrobić brakujące minuty dzielące Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka od tytułu wicemistrzowskiego.

W Rajdzie Wielkiej Brytanii zwyciężył Patrik Flodin przed Martinem Semeradem +5:43.8 i Michałem Kościuszko +12:14.7.
"Podczas niedzielnego, ostatniego etapu rajdu pomyślałem, że to nie może się tak skończyć. Musimy walczyć do końca i być na podium tego rajdu. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Cisnęliśmy do ostatniego kilometra. Wygraliśmy wszystkie odcinki w drugiej pętli i znaleźliśmy się na trzecim w tym sezonie podium" - powiedział na mecie Michał Kościuszko.
"Niestety na koniec sezonu jesteśmy na 4. miejscu. W walce o tytuł wicemistrzowski niestety zatrzymała nas już w piątek awaria elektroniki. To był mój pierwszy sezon startów w PWRC. Bardzo szybko udało się nam zaadoptować do startów w nowym dla nas samochodzie. Pokazaliśmy bardzo dobrą prędkość, wygrywaliśmy odcinki i zawsze walczyliśmy do ostatniego kilometra. Myślę, że w przyszłym roku będzie już tylko lepiej i mogę zapewnić, że powalczę o tytuł Mistrza Świata" – zakończył polski kierowca.

Załoga LOTOS Dynamic Rally Team w tegorocznym sezonie startowała w Rajdzie Portugalii, Argentyny, Finlandii, Australii, Katalonii i Wielkiej Brytanii. Pomimo rewelacyjnej jazdy w Rajdzie Portugalii i Argentyny z powodu awarii technicznych Michał i Maciek zajmowali w klasyfikacji dopiero dalekie 13. miejsce. 2. Miejsce w Rajdzie Australii i 2. w Rajdzie Katalonii po pasjonującej walce z Patrikiem Flodinem pozwoliły polskiej załodze w Mistrzostwach Świata awansować do strefy medalowej i podjąć na Rajdzie Wielkiej Brytanii walkę o wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej PWRC. Niestety awaria samochodu zniweczyła plany Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka.

Tabela końcowa sezonu 2011 PWRC:

1. Hayden Paddon - 104 p.
2. Patrik Flodin - 84
3. Martin Semerad - 69
4. Michał Kościuszko - 68
5. Benito Guerra - 47
6. Valeriy Gorban - 44
7. Oleksan Saliuk - 41
8. Nicholas Fuchs - 39
9. Dmitry Tagirov - 35
10.Jukka Ketomaki - 30

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.