mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PZPM w miejsce ZM SOIS

PZPM w miejsce ZM SOIS

Na przełomie listopada i grudnia br. Związek Motoryzacyjny SOIS rozpoczyna nowy etap swojej blisko 15-letniej działalności. Zmianie ulega nazwa i logotyp organizacji. Działając pod nową nazwą: Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i z nowym logo, instytucja zamierza zintensyfikować swoje działania tak, aby jeszcze skuteczniej realizować statutowe zadania.

PZPM w miejsce ZM SOIS

„Zmiana nazwy ma podkreślić szeroki zakres naszych kompetencji. Członkami Związku są najważniejsi producenci i przedstawiciele producentów pojazdów osobowych, ciężarowych, dostawczych, autobusów i motocykli w Polsce. Jesteśmy organizacją, która działa na rzecz rozwoju rynku motoryzacyjnego. Poza działaniami na rzecz integracji branży, stawiamy sobie za cel reprezentowanie naszych członków w kontaktach z instytucjami, które mają wpływ na ten rynek w Polsce. Chcemy być i jesteśmy głosem branży! Obecna zmiana ma na celu podkreślenie naszego ukierunkowania na cały przemysł motoryzacyjny w Polsce” - powiedział Paweł Kacprzyk, Prezes Zarządu PZPM.

„Decyzja o zmianie nazwy i logotypu została podjęta w związku ze znaczącym rozwojem struktury naszej organizacji. W strategii komunikacji nowej nazwy postawiliśmy na ewolucję, a nie na rewolucję. Zmiana nazwy i logo to z jednej strony wskazanie na poszerzenie zakresu działań i podejmowanie nowych wyzwań, z drugiej zaś - to kontynuacja naszej dotychczasowej misji” – dodał Jakub Faryś, Dyrektor PZPM.

Podobnie jak do tej pory, istotną formą działalności PZPM jest praca w sekcjach
i grupach problemowych, które skupiają ekspertów z firm członkowskich. Zajmują się one opiniowaniem aktów prawnych i wypracowywaniem stanowisk, które są następnie przekazywane odpowiednim gremiom jako wspólny głos branży.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, skupiającą 31 firm – producentów oraz przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych i motocykli w Polsce. Głównym celem działalności PZPM jest reprezentowanie interesów zrzeszonych firm wobec organów administracji publicznej, środków masowego przekazu oraz społeczeństwa.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego jest członkiem ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów z siedzibą w Brukseli) – organizacji zrzeszającej trzynastu europejskich producentów samochodów, a także 21 organizacji reprezentujących branżę motoryzacyjną w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Tematy w artykule: ZM SOIS PZPM

Podobne wiadomości:

Sprzedaż nowych wzrośnie o 12-13 proc.

Sprzedaż nowych wzrośnie o 12-13 proc.

Aktualności 2014-09-08

Branża motoryzacyjna chce pomocy rządu

Branża motoryzacyjna chce pomocy rządu

Aktualności 2013-11-07

Komentuj:

~tajemniczy 2006-11-30

wiem, ale nie powiem...

~szczypiornista 2006-11-30

pzpr - polski związek piłki ręcznej :-))), a tak swoją drogą to czy ktos wie skąd się wzieła nazwa 'szczypiorniak'

~miluś 2006-11-30

...albo pzpr :-)

~antyfan 2006-11-30

dobrze ze nie pzpn....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.