mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > PZU inwestuje w bezpieczeństwo

PZU inwestuje w bezpieczeństwo

PZU SA jako pierwsza firma w Polsce podpisało Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach tego zobowiązuje się przeznaczyć w ciągu trzech lat 100 milionów złotych na działalność prewencyjną w tym obszarze.

PZU inwestuje w bezpieczeństwo

Wspomniana Karta Bezpieczeństwa jest projektem Komisji Europejskiej, który łączy wysiłki firm, stowarzyszeń, władz lokalnych oraz instytucji publicznych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków na polskich drogach. W Polsce wysoka liczba wypadków jest nadal poważnym problemem społecznym. W ciągu ostatnich 15 lat na drogach zginęło ponad 100 tysięcy osób, a obrażenia odniosło 10 razy tyle. Całkowite koszta tych wydarzeń wyniosły jak do tej pory ponad 300 miliardów złotych. Obliczono, że prawdopodobieństwo śmierci uczestnika wypadku w Polsce jest o cztery razy większe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Statystyki informują również o tym, że na każde 100 wypadków ginie aż 11 osób, podczas gdy w przodujących krajach wynosi 6 osób.

Podpisanie Karty przez PZU jest równoznaczne z inauguracją "Planu bezpieczeństwa PZU". W ciągu trzech lat firma będzie prowadzić działania pozwalające na zmniejszenie liczby wypadków oraz kolizji drogowych, zmniejszenie ciężkości i konsekwencji wypadków drogowych oraz kształtowanie bezpiecznych postaw uczestników ruchu drogowego. Wśród nich znajdą się takie działania jak: edukacja uczestników ruchu drogowego, dofinansowanie systemu nadzoru nad ruchem drogowym, wspieranie rozwoju systemu ratownictwa drogowego, przeciwdziałanie problemowi prowadzenia po spożyciu alkoholu, usprawnienie działań dotyczących kontroli technicznej pojazdów. Planowane nakłady na rok bieżący wyniosą około 34 milionów złotych.

Poza tym PZU prowadzi również inne akcje w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizuje ogólnopolskie programy takie jak: „Bezpieczna szkoła z PZU”, kampania „STOP wariatom drogowym”, akcja „Jestem życzliwy na drodze”. Prowadzi również współpracę z policją w akcjach takich jak np. "Wykręć numer złodziejowi".

Czytaj także:

Włączaj światła przez cały rok (2006-05-17)

Nie wyłączaj świateł! (2006-03-01)

Tematy w artykule: PZU

Podobne wiadomości:

UOKIK ukarał dwóch ubezpieczycieli

UOKIK ukarał dwóch ubezpieczycieli

Finanse i prawo 2011-11-25

PZU nie płaciło za wynajem auta zastępczego i przegrywa w sądzie

PZU nie płaciło za wynajem auta zastępczego i...

Finanse i prawo 2013-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.