mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster będzie dostępny z dwoma rodzajami dachu. Jeden to klasyczny, materiałowy, a drugi przypomina hardtop - zbudowano go z włókna węglowego i szkła.

Na potrzeby tego modelu firma Pagani wykorzystała specjalny materiał na bazie karbonu. Nowy kompozyt jest lżejszy o 50 proc. i mocniejszy o 20 proc. w porównaniu ze zwykłym włóknem węglowym. Firma nie zdradza szczegółów, ale zagraniczne źródła donoszą, że jest to mieszkanka karbonu i tytanu. Przy okazji inżynierowie mocno odchudzili układ wydechowy, hamulce i felgi, czego efektem jest masa wynosząca 1280 kg. Dla porównania wersja coupe ok. 1350 kg.

Huayra Roadster jest również mocniejsza od wersji coupe. Podwójnie doładowana jednostka V12 o pojemności sześciu litrow wyciska 764 KM (przy 6200 obr./min) i ponad 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego już przy 2400 obr./min. Mocarna jednostka współpracuje z siedmiobiegową skrzynią Xtrac, która zmienia biegi w czasie 75 ms.

Pagani nie podaje dokładnych osiągów. Więcej szczegółów pojawi się dopiero na początku marca podczas targów w Genewie, gdzie zaplanowano debiut tego samochodu. Powstanie tylko 100 egzemplarzy tej wersji. Każdy z nich ma kosztować około 2,3 mln euro, co w przeliczeniu daje prawie 10 mln złotych. Mimo wysokiej ceny Pagani raczej nie będzie miało problemów ze sprzedażą tego samochodu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Pagani
Tematy w artykule: Pagani Pagani Huayra

Podobne wiadomości:

Huayra Roadster z nowej fabryki

Huayra Roadster z nowej fabryki

Samochody luksusowe 2015-05-05

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji roadster

Pagani Huayra - niedługo debiut wersji...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.