mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pajero na etanol

Pajero na etanol

Mitsubishi już od lipca wprowadzi do sprzedaży na rynku brazylijskim model Pajero przystosowany do zasilania zarówno benzyną, jak i etanolem.

Pajero na etanol

Mitsubishi Pajero TR4 Flex, w porównaniu do standardowego Pajero, został poddany kilku modyfikacjom. Przede wszystkim zmodernizowany został silnik wraz z całym układem paliwowym, tak by móc wykorzystywać niezwykle popularny w Brazylii etanol. W wyniku zmian do baku można wlewać dowolną mieszankę benzyny i etanolu i co najważniejsze bez uszczerbku dla osiągów samochodu.

Dwulitrowy, 16-zaworowy silnik osiąga moc 133 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi od 177 do 186 Nm, w zależności od proporcji wlanego akurat paliwa.

Rynek brazylijski jest obecnie najbardziej rozwiniętym rynkiem, jeśli chodzi o auta zasilane etanolem. Mitsubishi również oferuje kilka swoich modeli typu FFV, jednak już planuje zwiększenie zasięgu na inne rynki. Być może już w 2009 roku rozpocznie się produkcja na szeroką skalę tego typu aut, w tym i Pajero, na rynku amerykańskim.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Pajero

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero
Cena podstawowa już od: 208 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Już za kilka tygodni we Frankfurcie zobaczymy pierwsze MINI z napędem elektrycznym. Koncepcyjny model rozpoczyna nowy rozdział w historii brytyjskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic