mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pajero na etanol

Pajero na etanol

Mitsubishi już od lipca wprowadzi do sprzedaży na rynku brazylijskim model Pajero przystosowany do zasilania zarówno benzyną, jak i etanolem.

Pajero na etanol

Mitsubishi Pajero TR4 Flex, w porównaniu do standardowego Pajero, został poddany kilku modyfikacjom. Przede wszystkim zmodernizowany został silnik wraz z całym układem paliwowym, tak by móc wykorzystywać niezwykle popularny w Brazylii etanol. W wyniku zmian do baku można wlewać dowolną mieszankę benzyny i etanolu i co najważniejsze bez uszczerbku dla osiągów samochodu.

Dwulitrowy, 16-zaworowy silnik osiąga moc 133 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi od 177 do 186 Nm, w zależności od proporcji wlanego akurat paliwa.

Rynek brazylijski jest obecnie najbardziej rozwiniętym rynkiem, jeśli chodzi o auta zasilane etanolem. Mitsubishi również oferuje kilka swoich modeli typu FFV, jednak już planuje zwiększenie zasięgu na inne rynki. Być może już w 2009 roku rozpocznie się produkcja na szeroką skalę tego typu aut, w tym i Pajero, na rynku amerykańskim.

Zobacz więcej o modelu Mitsubishi Pajero

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero
Cena podstawowa już od: 208 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Podwójnie uzbrojone

auto motor i sport 0000-00-00

Klasyk w segmencie aut terenowych, Mitsubishi Pajero, kontra odświeżony SsangYong Rexton - najbardziej luksusowy przedstawiciel tego gatunku w ofercie koreańskiej marki. Bój toczą dosyć wyrównany.

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.