mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pakiet antykryzysowy dla transportu w Sejmie

Pakiet antykryzysowy dla transportu w Sejmie

Pierwsze postulaty i ustalenia z pakietu antykryzysowego dla transportu znalazły się nareszcie w Sejmie. Porozumienie między Forum Transportu Drogowego, zrzeszającego organizacje przewoźników oraz Ministerstwem Transportu zostało podpisane jeszcze w czerwcu. Zgodnie z nim przewoźnicy, którzy ze względu na kryzys wycofali pojazdy z ruchu, będą m.in. mogli nie płacić składek ubezpieczenia OC.

Postanowienia porozumienia dotyczą firm transportowych i innych przedsiębiorców posiadających ciężarówki, naczepy czy autobusy o masie powyżej 3,5 tony. Przede wszystkim przewoźnicy zabiegają o możliwość zawieszenia opłacania składek OC na czas wycofania takich pojazdów z ruchu. To kluczowa zmian dla prawie 100 tys. firm transportowych dotkniętych kryzysem. Trzeba pamiętać, że branża transportowa zatrudnia około 2 mln pracowników i szuka dziś oszczędności za wszelką ceną.

Przewoźnicy boją się, że firmy ubezpieczeniowe zablokują rozwiązania tego typu. Dla nich jest to bowiem duże źródło przychodu. Jak podaje portal Truck&Business składka za ubezpieczenie ciężarówki wynosi obecnie co najmniej około 1,7 tys. zł, gdy jazda jest bezszkodowa, a do nawet 9 tys. zł rocznie, gdy w przeszłości doszło do wypadków z udziałem firmowego auta. Firmy muszą płacić składki bez względu na to, czy pojazd jeździ po drogach czy też z jakiegokolwiek powodu stoi w bazie.

Tematy w artykule: przepisy ustawa pakiet antykryzysowy

Podobne wiadomości:

System automatycznego hamowania będzie seryjny

System automatycznego hamowania będzie...

Technika 2016-03-18

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez rząd

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez...

Finanse i prawo 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Bezpłatna historia sprowadzonego auta już działa
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o działaniu systemu, który pozwala sprawdzić przeszłość samochodu sprowadzonego z zagranicy. Od przyszłego roku usługa poszerzy się o nowe funkcje.