mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pakiet antykryzysowy dla transportu w Sejmie

Pakiet antykryzysowy dla transportu w Sejmie

Pierwsze postulaty i ustalenia z pakietu antykryzysowego dla transportu znalazły się nareszcie w Sejmie. Porozumienie między Forum Transportu Drogowego, zrzeszającego organizacje przewoźników oraz Ministerstwem Transportu zostało podpisane jeszcze w czerwcu. Zgodnie z nim przewoźnicy, którzy ze względu na kryzys wycofali pojazdy z ruchu, będą m.in. mogli nie płacić składek ubezpieczenia OC.

Postanowienia porozumienia dotyczą firm transportowych i innych przedsiębiorców posiadających ciężarówki, naczepy czy autobusy o masie powyżej 3,5 tony. Przede wszystkim przewoźnicy zabiegają o możliwość zawieszenia opłacania składek OC na czas wycofania takich pojazdów z ruchu. To kluczowa zmian dla prawie 100 tys. firm transportowych dotkniętych kryzysem. Trzeba pamiętać, że branża transportowa zatrudnia około 2 mln pracowników i szuka dziś oszczędności za wszelką ceną.

Przewoźnicy boją się, że firmy ubezpieczeniowe zablokują rozwiązania tego typu. Dla nich jest to bowiem duże źródło przychodu. Jak podaje portal Truck&Business składka za ubezpieczenie ciężarówki wynosi obecnie co najmniej około 1,7 tys. zł, gdy jazda jest bezszkodowa, a do nawet 9 tys. zł rocznie, gdy w przeszłości doszło do wypadków z udziałem firmowego auta. Firmy muszą płacić składki bez względu na to, czy pojazd jeździ po drogach czy też z jakiegokolwiek powodu stoi w bazie.

Tematy w artykule: przepisy ustawa pakiet antykryzysowy

Podobne wiadomości:

Nie będzie zmian w prawie jazdy 2016!

Nie będzie zmian w prawie jazdy 2016!

Finanse i prawo 2015-11-30

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Nowe zdjęcie do prawa jazdy

Finanse i prawo 2016-03-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.