mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pakiet antykryzysowy w wersji PO

Pakiet antykryzysowy w wersji PO

W Sejmie zakończyły się prace nad tzw. ustawą antykryzysową.  Ustawa została skierowana do Senatu. Jeśli Senat wniesie poprawki ustawą ponownie zajmie się Sejm. Jeśli nie, dokument trafi do Prezydenta.

Pakiet antykryzysowy w wersji PO
Za przyjęciem ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i pracodawców opowiedziało się 228 posłów, przeciw było 2, a 188 wstrzymało się od głosu . Za nowelizacją ustawy o podatku dochodowym było 406 posłów, przeciw 2, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Mimo pozytywnej opinii biura legislacyjnego rządu i ministerstwa pracy poprawki zgłoszone w imieniu strony związkowej zostały odrzucone. Posłowie przyjęli jedynie jedną z ponad dwudziestu poprawek zgłoszonych przez posłów. Poprawka do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwalnia od podatku zapomogi dla pracowników do kwoty 638 zł rocznie, wypłacane ze środków zakładowych, lub międzyzakładowych organizacji związkowych.

W głosowaniach przepadła m.in. poprawka wykreślająca zapis, który pozwala wszystkim, a nie tylko firmom, których dotknął kryzys na stosowanie elastycznego czasu pracy. Wbrew uzgodnieniom możliwość stosowania elastycznego czasu pracy rozszerzono na wszystkie firmy, nie tylko te, które mają problemy z zamówieniami. W dotychczasowym kształcie pozostały też zapisy dotyczące umów o pracę na czas określony.

Podobne wiadomości:

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Aktualności 2014-10-21

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross