mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pakiet imprezowy GB270

Pakiet imprezowy GB270

Brytyjski oddział Subaru przygotował dla swoich klientów specjalny pakiet sportowy, który dedykowany jest flagowemu modelowi marki, Impreza WRX. Unikatowa wersja oznaczona kodem GB270 dostępna będzie w ograniczonej liczbie 300 egzemplarzy.

Pakiet imprezowy GB270

Przewodnim motywem dla którego postanowiono opracować specjalny pakiet był Rajd Wielkiej Brytanii, runda zaliczana do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata – WRC. W ten sposób japońska marka chciała uczcić pamięć o odcinkach specjalnych, na których Subaru odnosiło swoje największe sukcesy. Skrót GB oznacza więc rozwinięcie nazwy Great Britain (Wielka Brytania), zaś numer 270 to symbol mocy jaką dysponuje podrasowana Impreza WRX.

Pakiet dostępny jest zarówno dla wersji sedan jak i kombi (SportWagon). W jego skład wchodzą nowe zderzaki, spojlery i poszerzone nadkola, które formą przypominają elementy montowane w rajdowych specyfikacjach Imprezy WRC. W przeciwieństwie do wyczynowych rajdówek Subaru nie ujęło, a dodało kilka narzędzi we wnętrzu modelu, które mają uprzyjemnić podróż. Wśród nich za dopłatą 1750 funtów istnieje możliwość montażu tunera telewizyjnego połączonego z nawigacją satelitarną firmy Clarion i boks służący do podłączenia iPoda. Nie zabrakło też gniazda Bluetooth.

Subaru Impreza WRX GB270 otrzymała jeszcze bardziej agresywniejszą dawkę technicznych specjałów. Za wszystkie zmiany odpowiedzialna jest naturalnie firma Prodrive, oficjalny tuner japońskiej marki.

Moc samochodu w porównaniu ze standardową wersją została zwiększona o 40 koni mechanicznych do 270 KM. Zwiększony został także moment obrotowy jednostki dzięki czemu sprint od 0 do 100 km/h trwa w Subaru 5,3 s. (o 0,6 s. mniej niż w tradycyjnym WRX). Skrzynia biegów otrzymała krótsze przełożenia.

Przewidziane do sprzedaży 300 egzemplarzy Imprezy WRX GB270 trafią do pierwszych klientów na początku sierpnia. Cena wersji sedan i kombi jest identyczna i wynosi 22 995 funtów, o odpowiednio 2898 i 1898 funtów więcej od wersji bazowych WRX.

Dowiedz się więcej o modelu Subaru Impreza

Czytaj także:

Dwie specjalne wersje Subaru 2007-06-27

Czas na nową Imprezę! 2007-04-04

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 105 825 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru Forester, czyli kawior z frytkami

auto motor i sport 0000-00-00

Pod względem wizualnym ani nowy model Forestera, ani nawet jego późniejszy face lifting niewiele zmieniły - mniejszy z SUV-ów Subaru wciąż wygląda jak jego pierwowzór z drugiej po- łowy lat 90.

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

~ktos 2007-08-15

nie moge sie napatrzec na ta impreze :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.